Rolovací Samsung už nakukuje. Firma ukázala první vábničku

Samsung rolovací mobil tablet displej Flex OLED

Jihokorejský Samsung je v současné chvíli v podstatě jediný výrobce, který se stále pevně drží pravidelné produkce telefonů s flexibilními displeji. A pravděpodobně na tom asi ani úplně neprodělává. Existuje další řádka firem, které s touto technologií experimentují, ale v takové míře se do výroby nikdy nepustily. S trochu volnějšíma rukama ale mají chuť experimentovat i s jinými konstrukčními možnostmi, mezi které patří třeba i rolovací mobil. Na tuto vlnu teď, jak se zdá, oficiálně naskakuje právě Samsung, od kterého se to tak nějak očekává.

Samsung rolovací mobil tablet displej Slidable Flex

Přímo na oficiálním webu divize Samsung Display se objevila nová stránka, která ukazuje potenciál vyvíjených flexibilních Flex OLED displejů. Mezi ukázkami jsou mimo jiné vidět také konstrukce Slidable Flex a Rollable Flex, které naznačují jak roztahování obrazovky kolem okrajů placatého přístroje, tak i rolování do ruličky. V prvním případě jde z vizualizace cítit telefon či tablet, v druhém případě by se dal záměr možná odhadovat dokonce na monitor či televizor.

Samsung rolovací mobil tablet displej Rollable Flex

Jelikož nejde jen o nějaké plané koncepty, ale spíš o prezentační web dosažitelných a možná už i existujících displejů, snad se můžeme těšit na jejich brzkou implementaci do masově vyráběných přístrojů značky Samsung. Nebo i jiných. Možná už je na čase.

Jaké futuristické konstrukci mobilů fandíte?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)