Samsung představil 64 MPx snímač. První mobily s 64 MPx fotoaparátem uvidíme v zimě

64 mpx senzor samsung

V březnu prozradil jeden ze zástupců společnosti Qualcomm, že letos uvidíme telefony s 100 MPx fotoaparáty. Nejblíže k tomu má zatím Samsung, společnost totiž představila nový 64 MPx snímač ISOCELL Bright GW1. Zároveň byla představena i nová generace 48 MPx snímače. Obě tyto novinky jsou určeny pro mobilní telefony.

Samsung má 64 MPx snímač pro mobilní telefony

Zatímco 48 MPx hlavní fotoaparáty jsou stále běžnější, Samsung už připravil 64 MPx. Opět se využívá technologie Tetracell, kdy se v podstatě čtyři pixely spojují do jednoho. U snímků ve zhoršených světelných podmínkách uvidíme 16 MPx fotky, při dobrém osvětlení plné snímky se 64 MPx.

samsung novy snimac

Nový senzor rovněž vylepšil automatické zaostřování a podporu pro zpomalená videa ve 480 FPS a FullHD rozlišení. Zajímavé je také to, že senzor má stejnou velikost pixelů 0,8 μm jako 48 MPx senzory, díky tomu je o 33 procent větší. Takto velké senzory jsou prozatím hodně vzácné, ale už jsme je mohli vidět v Huawei Mate 20 Pro a Huawei P30 Pro. Pokud jde o novou generaci 48 MPx snímače, tak jde v podstatě jen o vylepšení v dobrých světelných podmínkách, kde senzor lépe zužitkuje světlo. Druhou novinkou je lepší autofokus. Oba nové snímače bychom v prvních telefonech měli vidět ve druhé polovině roku.

Těšíte se na 64 MPx fotoaparáty v telefonech?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)