TOPlist

Samsung Phone je nová aplikace pro Windows. K čemu slouží?

Samsung Phone Windows
  • Samsung vypustil na Microsoft Store novou aplikaci Samsung Phone
  • Je exkluzivní pro laptopy Galaxy Book 4, které se v ČR neprodávají
  • Umožňuje na dálku přijmout/odmítnout hovor i poslat zprávu

Propojení počítače s mobilním telefonem je v dnešní době pro mnoho uživatelů naprosto klíčové. Dlouhou dobu v tomto ohledu dominoval Apple, v posledních letech se ale znatelně zlepšila i situace u Windows a Androidu. Pomocí aplikace „Propojení s telefonem“ si můžete na počítači číst zprávy, přijímat notifikace, ale také uskutečnit hovor nebo vzdáleně ovládat plochu vašeho mobilu. Samsung se však očividně nechce spokojit s aplikací od Microsoftu a tak představil svou vlastní. Jmenuje se Samsung Phone a zřejmě bude exkluzivní pouze pro laptopy Galaxy Book 4.

Aplikace Samsung Phone je sice už k dispozici v Microsoft Store, ale na stolní počítač ani laptop Huawei se mi ji nepodařilo nainstalovat. Jihokorejská společnost si zatím detaily nechává pro sebe (vlastně ji ještě ani oficiálně nepředstavila), ale právě to mi napovídá, že je určena výhradně pro ekosystém produktů Samsung.

Samsung-Phone-App-Windows

Popis aplikace je poměrně stručný, ale poukazuje na jednu zajímavou věc: „Už nikdy nezmeškáte důležitý hovor. Pomocí telefonního čísla a mobilního tarifu z telefonu Galaxy můžete volat a přijímat hovory na počítači,“ což chápu tak, že laptop nebude na telefonu závislý a mohli byste přijmout/vytočit hovor i bez toho, aniž byste ho měli u sebe. Podobně jako třeba u chytrých hodinek s eSIM. Je tu ale jeden problém – Samsung nenabízí laptopy s eSIM. Jde tedy o chybu, špatné vyjádření nebo snad firma chystá laptopy s eSIM a nechtěně se prořekla? Odpověď zatím neznáme.

Link to Windows
Link to Windows

Screenshot nám odhaluje jednoduchou funkčnost – pokud vám někdo zavolá na telefon, objeví se vám v dolní části displeje počítače vyskakovací okno, skrz které bude možné hovor přijmout, odmítnout nebo odeslat zprávu. Na další informace o této aplikaci si budeme muset ještě počkat, snad nám k ní firma řekne brzy více.

Využíváte propojení počítače a telefonu?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)