TOPlist

Rolovací i ohebný? Samsung má patent na revoluční supermobil

Samsung patent ohebný rolovací mobil

Je lepší současně vyráběná ohebná konstrukce mobilu, nebo bude efektivnější přejít na rolovací mechanismus? „A proč nepoužít oboje?“ řekli si designéři v korejské firmě Samsung a nechali si zaregistrovat patent, který v jednom chytrém telefonu kombinuje obě tyto flexibilní možnosti obrazovek naráz. Zamýšlený přístroj by měl mít displej na jedné straně rolovací a svinutý přes okraj, zatímco by zvládal být i ohebný. Díky tomu by se dal také vyklopit zhruba v polovině do úhlu cca 45 stupňů.

Patent byl zaregistrován u WIPO (World Intellectual Property Organisation) letos v létě a zveřejněn před několika hodinami. I když je Samsung ve výrobě flexibilních telefonů hodně sebevědomý a s jeho Z Foldy a Z Flipy se mu daří, toto zatím vidíme jen jako teoretický náznak budoucnosti, který nějakou dobu neopustí šuplík.

Konstrukce se celkově zdá jako zbytečně komplikovaná a navíc by se nejspíš nedalo počítat s pořádnou odolností či vodotěsností. I když…  kdo ví. Samsung už dokáže ochránit před vodou i pant u ohebného mobilu.

Co říkáte na takový mechanismus?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)