TOPlist

Video: Samsung popsal voděodolnost u svých ohebných mobilů

Samsung Galaxy Z Flip Galaxy Z Fold voděodolnost

Nové ohebné telefony Samsung Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 se mimo jiné honosí tím, že jsou oficiálně prvními flexibilními mobily, které mají mezi svými parametry i voděodolnost. Konkrétně tu, která spadá do standardu IPX8. Jsou tak schopné bez následků vydržet ve vodě minimálně 30 minut v hloubce 1,5 metru. U běžných telefonů už v dnešní době nejde o nic extra pozoruhodného, ale u přístroje, který má ohebný displej a pod ním i pant, jde logicky o velké technologické umění. A to se oficiálně rozhod Samsung popsat skrze video s několika designéry a inženýry.

Klip věnovaný konstrukci dvou nových ohebňáků nejprve pojednává o materiálech. Těm nejzajímavějším vévodí „Armor Aluminium“, tedy speciálně upravený hliník, který v podobě rámečku chrání okraje „křídel“ i pant u obou telefonů. Od půlky videa je pak hlavním tématem právě voděodolnost. Největší výzvou bylo pochopitelně zabezpečení prostoru pantu. Ten je případně vystavený vodě nejen sám o sobě, ale ještě s ní přijdou do styku i kabelové kontakty, které skrze něj vedou.

[Galaxy Z Series Tech Talk] ③ Durability: No more oops! check out why

[Galaxy Z Series Tech Talk] ③ Durability: No more oops! check out why

Tento problém prý Samsung nakonec vyřešil tím, že vodotěsná udělal vždy obě křídla u Flipu i Foldu a izolovaný kabel prostrčil mezerami s gumovými boky. Zbylé duté prostory vyplnila speciální tekutina, která elektronice neublíží. Voda se tak do zařízení skutečně může dostat, ale jen tam, kde nenapáchá škody. Přímo pant a jeho mechanika prý neutrpí hlavně díky antikorozní úpravě a také speciálnímu mazivu.

Jak moc uvedenému řešení voděodolnosti věříte?

Zdroj: YT

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)