TOPlist

Samsung telefony mají problémy po aktualizaci na One UI 6.1. Za jeden z nich může Google!

Samsung One UI 6.1
  • Aktualizace One UI 6.1 přinesla Galaxy AI na loňská Samsung zařízení
  • Spolu s vítanými novinkami přišla i řada nepříjemných komplikací
  • Za jednu z chyb prý může Google, Samsung poradil dočasné řešení

Samsung před nedávnem vydal aktualizaci na One UI 6.1 pro loňské telefony a tablety. Dočkala se řada Galaxy S23, a to včetně kontroverzního FE modelu z prosince, tablety Galaxy Tab S9 i skládačky Galaxy Z Flip5 a Galaxy Z Fold5. Update byl vysoce vyhlížený a vítaný, neboť rozšiřoval inteligentní funkce z Galaxy AI na starší zařízení. Bohužel, s novinkami přišla také řada komplikací.

Po aktualizaci na One UI 6.1 si majitelé Samsung telefonů začali stěžovat na nejrůznější komplikace. Někteří uživatelé například narazili na problém s odezvou displeje – dle jejich svědectví obrazovka mnohdy reagovala až v případě, kdy na ni poklepali několikrát. Tuhle konkrétní chybu uznal i samotný Samsung, jenž na fóru podpory uvedl, že za ní stojí Google a jeho služba Objevit (Discover).

Samsung Galaxy AI

Přestože se na opravě již pracuje, Samsung uživatelům poradil dočasné řešení. Údajně je nutné nainstalovat nejnovější verze aplikace Google, následně vymazat její data (Nastavení – Aplikace – Google – Úložiště – Vymazat data).

S příchodem One UI 6.1 se začaly objevovat také problémy související se čtečkou otisků prstu. Majitelé telefonů řady Galaxy S23 k ní museli svůj prst přiložit vícekrát, aby se jim zařízení odemknulo. Ověřování v řadě případů vyšlo napoprvé, ale trvalo mnohem delší dobu, než bývá obvyklé. Samsung chybu potvrdil, omluvil se za problémy a uvedl, že pracuje na vydání opravy. Kdy aktualizace vyjde, však specifikováno nebylo.

Setkali jste se na svém Samsungu s podobnými problémy?

Zdroje: Sammobile, Android Authority, Samsung (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)