TOPlist

One UI 5 s Androidem 13: Samsung láká na tyto 4 vychytávky

samsung one ui 5

Pár dní zpět Samsung oznámil, že plná verze One UI 5, která bude postavena okolo systému Android 13 vyjde na vybrané mobily ještě před koncem roku. Nyní se firma pochlubila s hlavními novinkami, které můžeme od nadstavby čekat.

Jako první se systému dočkají vlajkové telefony řady Galaxy S22, ale také ohebné modely Z Fold4 a Z Flip4. Změny se přitom odehrají už při pohledu na zamčenou obrazovku, která nabídne hromadu přizpůsobení od tapet přes ciferníky hodin až po barvy. Nově bude možné si jako tapetu nastavit také krátké video, které bude fungovat jako živá tapeta. Otázkou však je jaký to (ne)bude mít vliv na výdrž baterie.

Novinkou bude také chytrý widget, který se vám bude přizpůsobovat podle toho, jak mobil používáte a měl by se vám vždy ukázat relevantní výběr toho, co byste chtěli udělat. Jako příklad můžeme uvést třeba vytvoření připomínky, vypnutí Wi-Fi, nebo zapnutí režimu Nerušit. Pokud tedy máte rádi automatizaci, možná tuto funkci oceníte.

Samsung One UI 5.0 Is Official For Galaxy Phones-Top 8 Features You Need To Know!

Samsung One UI 5.0 Is Official For Galaxy Phones-Top 8 Features You Need To Know!

Vylepšení se dočká také Bixby, konkrétně přibude funkce Text Call. Ta se může hodit v momentech, kdy nemůžete mluvit, ale zároveň musíte hovor vzít. Bixby vám v reálném čase přepíše, co druhá strana říká a naopak přetlumočí váš psaný text na řeč. Nutno však dodat, že bude fungovat pouze v angličtině. Samsung myslel také na svou Galerii, která se naučila extrahovat text z fotografií a myslelo se také na soukromí a zabezpečení, kdy vás telefon upozorní, že se chystáte sdílet například fotografii, kde je vyfocen váš pas či kreditní karta.

Jak se na One UI 5 těšíte?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)