TOPlist

Samsung začal šířit nadstavbu One UI 5.1.1. Které telefony s ní mohou počítat a jaké novinky přináší?

samsung one ui 5.1.1 telefony
  • Po týdnech testování nyní míří nadstavba One UI 5.1.1 ke všem uživatelům
  • Dočká se ji většina majitelů ohebných telefonů
  • Nabízí hromadu vychytávek, které se týkají multitaskingu

Několik týdnů Samsung testoval One UI 5.1.1 v beta fázi a nyní se tento systém dočkal stabilní verze. Přináší na skládací telefony velké množství novinek, na své si přijdou majitelé Z Flipů i Z Foldů.

One UI 5.1.1 míří na většinu ohebných mobilů

Jednou z nejzajímavějších novinek, které přináší One UI 5.1.1, je přizpůsobitelný panel nástrojů v režimu Flex Mode. Díky tomu si můžete vytvořit vlastní sadu nástrojů, které mohou být přístupné při používání zařízení v „ohnutém režimu“. Panel Flex Mode je jedním z klíčových prvků skládaček rozdělující obrazovku na horní a dolní část. Pro ty z vás, kteří rádi pracují ve více aplikacích najednou je zde nový režim Multi Window. V něm si otevřete dvě aplikace současně, aniž by bylo přerušeno přehrávání videí.

Další novinkou je tzv. Skryté vyskakovací okno. Můžete ho libovolně upravovat, měnit rozložení, nebo ho přiřadit k multitaskingu v režimu rozdělené obrazovky. Tato funkce bude exkluzivní pro zařízení Z Fold4, Z Fold5, Z Flip5 a řadu Galaxy Tab S8/S9. Pokud často pracujete se soubory a dokumenty, možná oceníte možnost přetahování oběma rukama, kdy vyberete více souborů, které poté můžete přetáhnout do jiných aplikací na hlavním panelu (taskbaru).

Aktualizace by měla ještě v srpnu zamířit na telefony Z Fold4 a Z Flip4, starší modely jako Z Fold3, Z Flip3, Z Fold2 a původní Z Flip se dočkají o něco později, pravděpodobně v září.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Už jste dostali aktualizaci na One UI 5.1.1?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)