Samsung chystá ohebný herní telefon: Bude mít velkou obrazovku i gamepad

ohebny herni telefon samsung

Historie herních telefonů sahá až k roku 2000, kdy společnost Nokia představila herní mobil N-Gage. S příchodem smartphonů už se dlouhou dobu o herních telefonech nemluvilo. Poslední rok až dva se to ale změnilo. Mnoho společností již nabízí herní telefon, ať je to již v decentní formě jako u Honor Play anebo v maximální možné úpravě jako to můžeme vidět u Asus ROG Phone. Zanedlouho navíc na trh přijdou ohebné telefony a vypadá to, že společnost Samsung přemýšlí, jak tyto dva druhy telefonů spojit dohromady. Výsledkem by mohl být ohebný herní telefon.

Nový patent Samsungu ukázal ohebný herní telefon

Patent, který nedávno Samsung podal, ukazuje na první pohled klasický ohebný telefon. Jenže při bližším prozkoumání si můžete všimnout, že má i speciální otočný gamepad s ovladačem na pohyb a sadou tlačítek na druhé straně. Z patentu můžeme vidět, že hraní s tímto gamepadem půjde ve složeném, ale i rozloženém stavu.

samsung ohebny herni telefon

Celkově se ale jedná o něco hodně netradičního, co jsme nemohli vidět u jiných herních telefonů, ani u přenosných herních konzolí jako je Nintendo Switch, PlayStation Vita apod. Server LetsGoDigital vytvořil na základě patentů i 3D rendery tohoto zařízení. Lépe se můžeme podívat na to, jak by ohebný herní telefon mohl vypadat. Otázkou bude samozřejmě i cena, pokud by se Samsung rozhodl pustit i do výroby tohoto telefonu. Už u klasických ohebných telefonů se očekává cena 50 tisíc a výše. A specializace na hry nemusí být pro tento typ produktu zatím ideální, když si hráči můžou koupit levné herní konzole, anebo tablety.

Líbil by se vám ohebný herní telefon od Samsungu?

Zdroje: letsgodigital.org, phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)