TOPlist

Proč ještě není Fortnite na Android? V odložení má mít prsty Samsung

samsung galaxy note 9 fortnite odlozeni exkluzivita android

Fortnite pravděpodobně většině z vás představovat nemusíme. Jedná se momentálně o obrovský hit a nejhranější hru napříč mnoha platformami. Hrát se dá na PC, konzolích, ale také na iOS. Na Android zatím chybí a nyní možná víme důvod, proč je odložení hry tak dlouhé. Prsty v tom má mít Samsung, který podle posledních informací získal exkluzivitu pro Samsung Galaxy Note 9.

Odložení Fortnite na Android? Důvodem má být exkluziviza pro Samsung

Včera večer rovnou dva různé zdroje přišly s informací, že Fortnite na Android se zdržuje kvůli dohodě mezi vývojáři Epic Games a výrobcem Samsung. Obliba hry Fortnite se má využít při představení telefonu Samsung Galaxy Note 9, kdy se má zároveň oznámit oficiální vydání Android verze. Má to ale háček. Samsung si také údajně měl zaplatit časovou exkluzivitu a první měsíc má být Android verze Fortnite dostupná pouze pro Samsung Galaxy Note 9.

hra fortnite mobil android ios

Kromě toho majitelé Note 9 obdrží několik bonusů ve formě kreditů, oblečků, tanečků do hry. Galaxy Note 9 se má zároveň mnohem více prezentovat jako telefon pro hráče. Chystá se také integrace S Pen do Fortnite, i když prozatím není jasné, jakým způsobem bude hra stylus využívat. Dále má být Fortnite integrován i přímo do Samsung DeX, takže půjde hrát na velkém monitoru s klávesnicí a myší. Dokonce nebude potřeba speciální DeX Pad nebo DeX Station, ale pouze kabel k propojení.

Při představení Samsung Galaxy Note 9 se má také objevit Tyler „Ninja“ Blevins. Jedná se o streamera hry Fortnite, kterého sledují na sociálních sítích desítky milionů lidí a jeho streamy pravidelně sledují desítky až stovky tisíc lidí. Jedná se o hlavní „celebritu“ ve Fortnite.

Fortnite Battle Royale – Gameplay Trailer (Play Free Now!)

Fortnite Battle Royale - Gameplay Trailer (Play Free Now!)

Nejsme si ale moc jistí tímto partnerstvím, pokud se tedy potvrdí. Fortnite je oblíbená hra hlavně u dětí a mladších hráčů, zatímco řada Samsung Galaxy Note je určena spíše pro Business. Lidé, kteří o koupi Galaxy Note 9 přemýšlí, mají přesvědčit bonusy a předčasná možnost hrát Fortnite? I druhým směrem to moc nedává smysl, děti si kvůli Fortnite nebudou kupovat telefon za zhruba 25 tisíc.

Myslíte si, že je tohle dobrý tah pro Samsung a Epic Games?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)