Potvrzeno dalším zdrojem: Samsung chystá levnější ohebné mobily

samsung galaxy z fold levnější verze

Ohebné displeje jsou jistě jednou z největších inovací, kterou smartphony prošly za celou dobu své existence. Výrobci jako Samsung, Huawei či Xiaomi přicházejí s novými modely stále častěji. Pro mnoho zákazníků však může představovat problém cena. Před nějakou dobou jste u nás mohli číst informaci o tom, že bude jihokorejská firma zlevňovat a nyní to potvrzuje další zdroj.

Levnější verze Z Flip i Z Fold mají přijít v roce 2024

Cena se naštěstí pro všechny snižuje každým rokem a třeba takový Galaxy Z Flip3, tedy stále vlajkový mobil lze v tuto chvíli sehnat okolo 18 000 Kč. Začínal však na ceně 27 990 Kč. Nyní jihokorejský web ETNews přišel s informací, že Samsung pracuje na ohebných mobilech, které by měly stát pod milion wonů, což je v přepočtu asi 18 500 Kč. Dobrou zprávou je, že Samsung údajně pracuje jak na levném Galaxy Z Flipu, tak i Z Foldu.

Za nižší cenu ale dostaneme pochopitelně také horší specifikace. Prakticky už teď můžeme vyloučit, že v mobilech bude přítomen vlajkový čipset. Stejně tak by mohlo dojít na zkrouhnutí kvality jednotlivých fotoaparátů nebo třeba samotného displeje, který by mohl namísto 120Hz dostat třeba jen 90 a k tomu nižší rozlišení. První levný ohebný mobil má v plánu jihokorejská firma představit v roce 2024.

Uvítali byste levnější ohebný mobil?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)