TOPlist

Zapněte si tuto skrytou funkci na Samsung mobilu! Zpříjemní vám používání

samsung galaxy s23 tip one ui 5.1
  • One UI 5.1 nabízí několik zajímavých novinek
  • Mezi nimi je i vychytávka pro Samsung klávesnici
  • Využívá AI a strojové učení

Asi se shodneme na tom, že kvalitní klávesnice patří k tomu nejdůležitějšímu prvku každého chytrého telefonu. Naštěstí je v dnešní době nabídka opravdu široká a každý si může vybrat tu, která mu vyhovuje nejvíce. Tou nejpoužívanější je samozřejmě Gboard od Googlu, ale pokud máte telefon Samsung, budete mít ve výchozím nastavení klávesnici právě od jihokorejského výrobce. Ta nabízí hromadu vychytávek a spolu s One UI 5.1 přišla nová funkce, která vám může zpříjemnit psaní.

Nejnovější verze aplikace Samsung Klávesnice, která je součástí uživatelského rozhraní One UI 5.1, přináší skrytou funkci nazvanou „Zvýšená přesnost“. Ta využívá kombinaci umělé inteligence a strojového učení tak, aby bylo psaní na ní ještě pohodlnější. Po její aktivaci byste si měli všimnout značného vylepšení při psaní, rovněž můžete počítat s lepší automatickou korekcí a přesnějším doporučení slov.

Jak aktivovat funkci Zvýšená přesnost v One UI 5.1?

Aktivace této funkce je velmi jednoduchá. Stačí otevřít Nastavení ve vašem telefonu a následně vyhledat frázi „Klávesnice Samsung“. Poté klepněte na záložku „Další možnosti psaní“ a zde aktivujte funkci „Zvýšená přesnost“, která má u sebe štítek „Labs“.

  1. Otevřete Nastavení ve vašem telefonu
  2. Vyhledejte „Klávesnice Samsung“
  3. Klepněte na „Další možnosti psaní“
  4. Aktivujte funkci „Zvýšená přesnost“

Pokud píšete rychle a občas uděláte nějaký ten překlep, měli byste takřka okamžitě poznat rozdíl. Jak již bylo řečeno v úvodu, nová funkce je k dispozici pouze v nadstavbě One UI ve verzi 5.1. Pokud tedy máte starší systém, nebudete mít tuto možnost k dispozici. Samozřejmě je dostupná jen na klávesnici Samsung, takže pokud používáte nějakou jinou, třeba již zmíněný Gboard, žádné změny si nevšimnete. Pro aktivaci klávesnice Samsung běžte do Nastavení a vyhledejte „Výchozí klávesnice“.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Vyzkoušíte tuto vychytávku v One UI 5.1?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)