Samsung hodinky budou nově upozorňovat na nepravidelný tep

Samsung Galaxy Watch hodinky FDA certifikace nepravidelný tep AFib fibrilace

Společnost Samsung před několika hodinami oznámila, že dostala důležitý certifikát umožňující využití nové zdravotní funkce v hodinkách Galaxy Watch. Od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dostala svolení, aby hodinky automaticky upozorňovaly na nepravidelný srdeční tep uživatele. Zejména u starších lidí může hrát tato novinka důležitou roli při prevenci či urychlení reakce na kritické selhání srdce. Funkce se objeví v systému One UI 5 Watch, který si odbude ostrou premiéru v hodinkách generace Galaxy Watch6.

Certifikace od amerického FDA je předzvěstí, že se snad korejské firma pokusí získat povolení i v jiných částech světa. Snad se tak stane co nejdříve. Tuzemští majitelé Galaxy Watch mají jistě v živé paměti, jak dlouho zde trvalo například zavedení měření EKG. Nová funkce proaktivně monitoruje srdeční rytmus naznačující fibrilaci síní (AFib). Jde o typ arytmie, která je považována za varovný signál pro závažné kardiovaskulární problémy, které mohou zvýšit riziko mrtvice, srdečního selhání a dalších komplikací.

Samsung Galaxy Watch hodinky FDA certifikace nepravidelný tep AFib

Některé případy AFib jsou asymptomatické nebo dokonce tiché, což znamená, že ji můžete mít a nevíte o tom. Po aktivaci v aplikaci Samsung Health Monitor bude funkce na pozadí kontrolovat nepravidelný srdeční rytmus, a pokud bude určitý počet po sobě jdoucích měření nepravidelný, hodinky vás upozorní na možnou aktivitu AFib a vyzvou vás k provedení EKG pro přesnější měření.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které zdravotní metriky v hodinkách sledujete?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)