TOPlist

Vlajkové telefony Samsung dostávají podstatnou aktualizaci. Taky na ní čekáte?

Samsung nová aktualizace gos

Minulý týden jste mohli číst poměrně zajímavou informaci o tom, že Samsung uměle snižuje výkon u svých vlajkových telefonů. Konkrétně jej má na starost služba Game Optimization Service (GOS). Nyní jihokorejská firma vydává aktualizaci, která umožní pustit telefony opravdu na plný výkon.

Samsung omezuje výkon na svých telefonech

GOS zakázalo více než 10 000 aplikací a her, ovšem benchmarků, jako například Geekbench či AnTuTu se problém netýkal. Právě proto Geekbench vyřadil ze svého seznamu poslední čtyři vlajkové lodě Galaxy S. Firma se k situaci téměř okamžitě vyjádřila a sdělila, že výkon omezovala kvůli výdrži a životnosti baterie. Zároveň ale podotknula, že vydá aktualizaci, kde bude možné zvolit režim výkonu. Ten by neměl telefony omezovat žádným způsobem.

Prozatím je aktualizace dostupná v telefonech řady Galaxy S22 v Jižní Koreji. Dá se předpokládat, že se během několik dní dostane do dalších regionů a také do starších vlajkových lodí. Pokud tedy nějakou z nich máte, zkontrolujte aktualizace v Nastavení > Aktualizace softwaru.

Už vám dorazila nová aktualizace?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)