TOPlist

Kam se letos posunou véčka? Mrkněte se s předstihem na Samsung Galaxy Z Flip6

Samsung Galaxy Z Flip6
  • Samsung Galaxy Z Flip6 doplní současnou nabídku víčkových telefonů
  • Výrazné změny v designu neočekávejte, Samsung jde cestou postupné evoluce
  • Světu skládacích telefonů dosud Samsung vládl, v letošním roce to ale bude mít těžší

Dosud byl Samsung nezpochybnitelným vládcem skládacích telefonů (optikou objemu prodejů), jediným důstojným soupeřem mu je překvapivě Huawei, kterému k úspěchu stačí obří čínský trh. V roce 2024 ale bude mít Samsung situaci mnohem složitější, na trh se chystá spousta skládacích telefonů.

Někteří méně známí výrobci se chystají cenu véčkových telefonů stlačit zásadním způsobem směrem dolů, což by mohlo dále zvýšit jejich popularitu. Korejský gigant ale samozřejmě nechce na konkurenci čekat, intenzivně pracuje na modelu Samsung Galaxy Z Flip6. Jak se vám líbí?

Na internetu už se objevily první obrázky očekávané novinky a jak sami vidíte, k výrazným změnám výrobce pravděpodobně v roce 2024 nesáhne. Nevnímám to ale jako nevýhodu, současný design je dostatečně atraktivní a telefony vypadají dobře. Navíc konstrukce skládacích respektive véčkových telefonů se za těch pár let posunula až neuvěřitelným způsobem kupředu, předěl v displeji je minimální.

Skvěle zvládl véčkové telefony už před lety Huawei s modelem P50 Pocket, vzhledem k absenci Google aplikací ale tento model nikdy na trhu neuspěl a nic se na tom nezmění ani letos. Véčkový telefon od Xiaomi bude výrazně silnějším konkurentem a pokud přijde s véčkem rychle OnePlus, bude to jedině dobře. Ostatně OnePlus Open považuji za zatím nejlepší skládačku současnosti…

Jak se vám líbí Samsung Galaxy Z Flip6?

Zdroj: smartprix

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)