Samsung Galaxy Z Flip v testu DxOMark hodně zklamal. Fotí hůř, než dva roky starý iPhone

samsung galaxy z flip dxomark test

Jedním z vůbec těch nejzajímavějších telefonů – Samsung Galaxy Z Flip byl nyní otestován v testu DxOMark. Telefon zaujme hlavně svým netradičním tvarem a ohebným displejem. Hardwarová výbava taktéž patří ke špičce, ovšem mnoho otázek směřovalo k fotoaparátu. Dokáže obstát oproti konkurenci?

Jak dopadl Galaxy Z Flip v DxOMark testu?

Recenzent udělil tomuto telefonu skóre 105 bodů, což obecně není špatné skóre, ovšem na telefon za 40 tisíc korun je to poměrně dost málo. Umístil se tak za iPhony Xs a Xs Max, které Apple představil v roce 2018. Takový Galaxy S10+ si vysloužil skóre 116 bodů a fotí mnohem lépe, než Galaxy Z Flip.

samsung galaxy z flip dxomark

Jak jsme již řekli, fotoaparát není špatný, ale konkurence za podobné peníze nabízí mnohem více muziky. Fotografie nejsou nijak extra detailní a vyskytují se zde artefakty a to v ne úplně malém množství. Přidejme k tomu pomalý autofokus a pouze průměrnou ultraširokoúhlou čočku a dostaneme výsledek, kterého je schopen dosáhnout mnohem levnější telefon. Naopak recenzent pochválil široký dynamický rozsah, dobré podání barev a skvělé vyvážení bílé. Video si také vede dobře a to opět díky skvělému barevnému podání a dobré stabilizaci.

Měl by telefon za 40 tisíc fotit lépe?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)