TOPlist

Samsung Galaxy XCover7 představen! Odolné zklamání?

Samsung Galaxy XCover7
  • Všichni netrpělivě čekáme na představení řady Galaxy S24 od společnosti Samsung
  • Ještě předtím si výrobce připravil dvě odolné novinky, přivítejme telefon a tablet
  • Samsung Galaxy XCover7 vypadá pěkně, ale odolné telefony to na trhu nemají jednoduché

Odolné mobilní telefony mají svým způsobem podobnou pozici jako kompaktní přístroje. Existuje řada lidí, kteří podobné telefony chtějí používat a kterým současná nabídka nepřijde dostatečná. Na stranu druhou ale potenciálních zákazníků není dostatek, aby se výrobci této kategorii věnovali intenzivněji.

Samsung Galaxy XCover7 nemá ambice být nejlépe prodávaným mobilním telefonem roku 2024. Ale předchozí XCover 6 Pro byl představený už v létě roku 2022 a Samsung tedy musel přijít s nástupcem. Co všechno telefon nabídne a jak Samsung uchopil svět odolných telefonů v letošním roce?

Rozměry této odolné novinky jsou 169 x 80,1 x 10,2 milimetrů, hmotnost 240 gramů. Nedíváme se na vyloženě obrovský nebo přerostlý stroj, do kapsy se vám bez problémů vejde. Na kvalitě konstrukce si dal výrobce záležet, kromě certifikace IP68 splňuje Samsung Galaxy Xcover 7 rovněž armádní MIL-STD-810H. Displej s úhlopříčkou 6,6 palce je chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass Victus. Rozlišení je 1080 x 2408 pixelů a pořád je to panel se 60Hz frekvencí, posun kupředu se nekoná.

Už z výroby zde samozřejmě máme Android 14, slušné reakce zajistí procesor Mediatek Dimensity 6100+ v kombinaci se 6 GB operační paměti. Zajímavé je, že sám Samsung nikde v oficiálních materiálech konkrétní typ procesoru nezmiňuje, pouze vyzdvihuje fakt, že je vyrobený 6nm technologií. Interní úložiště s kapacitou 128 GB je možné rozšířit pomocí paměťových karet microSD.

Samsung Galaxy XCover 7

Pochvalu výrobce zaslouží za přítomnost klasického sluchátkového konektoru, naopak baterie s kapacitou 4050 mAh je pro mě velkým zklamáním a jsem si jistý, že výdrž na jedno nabití rozhodně nebude patřit k silným stránkám tohoto přístroje. Uvědomuji si, že nemohu srovnávat XCover7 s modelem XCover6 Pro, který je výrazně dražší, ale přesto jsem čekal něco lepšího. Hlavní fotoaparát má rozlišení 50 megapixelů a jsem rád, že výrobce žádné další nadbytečné snímače nepřidával.

Samsung ve svých materiálech zmiňuje, že telefon je vhodný pro práci například ve skladu. Zdůrazňuje výhody vyměnitelné baterie nebo možnost používat programovatelná tlačítka. Zní to hezky, ale nedobrého pocitu jsem se zbavit nedokázal. Ani možnost ovládat telefon v rukavicích mě nepřesvědčila o tom, že má telefon pro běžného zákazníka co nabídnout. Ale na toho Samsung vlastně ani necílí, zaměřuje se vyloženě na firemní segment.

Samsung Galaxy XCover7 bude u běžných uživatelů rychle zapomenut, už 17. ledna se bude všechno točit kolem řady Galaxy S24. Ze specifikací jsem se úplně na zadek neposadil, pro Samsung zkrátka odolné telefony nejsou prioritou. Telefon bude v prodeji od druhé poloviny ledna za 8999 korun a nejsem si jistý, jestli majitelé stávajících telefonů mají nějaký výraznější důvod přecházet na novější model. Ale třeba se skutečně díváme na telefon, který bude oblíbený v nejrůznějších skladech a podobných provozech.

Líbí se vám Samsung Galaxy XCover7?

Zdroj: Samsung

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)