TOPlist

Samsung Galaxy Watch Ultra jsou tady! Nebojí se slané vody, mají nový čip a překvapí výdrží

Samsung Galaxy Watch Ultra
  • Samsung Galaxy Watch Ultra jsou hodinky pro nejnáročnější
  • Mají Wear OS, nadupaný procesor, odolnou konstrukci i přesný senzor BioActive
  • Hodinky podporují LTE připojení a přichází s cenou 17 499 Kč

Po měsících plných spekulací a úniků jsme se dočkali oficiálního představení chytrých/sportovních hodinek pro nejnáročnější Samsung Galaxy Watch Ultra. Jak už trochu napovídá jejich název, stávají se konkurencí vrcholného modelu od Applu a za vyšší cenu tak přináší skutečně nekompromisní výbavu.

Výborná, ale přesto něčím zvláštní konstrukce

Samsung Galaxy Watch Ultra se designem odklonily od zažitých standardů. Zatímco chytré hodinky od jihokorejského výrobce už dlouhá léta známe jako kulaté produkty (byť úplně první modely byly hranaté), tato našlapaná novinka na to jde s designem od lesa. Poměrně kontroverzním způsobem totiž kombinuje kulatý displej s hranatou konstrukcí. Mně osobně se design mimořádně líbí, ale setkal jsem se i s mnoha názory, které jej odsuzují. O svůj pohled se s námi můžete podělit v Komunitě.

Tělo Samsung Galaxy Watch Ultra je tvořené titanem a 1,5palcový Super AMOLED displej s jemností 327 ppi a maximálním jasem 3 000 nitů chrání safírové sklíčko. Hodinky samotné se dodávají pouze v provedení 47mm a měří 47,4 x 47,1 x 12,1 mm. Jejich hmotnost pak činí 60,5 g, v důsledku čehož se stávají dvakrát těžší než základní varianta Galaxy Watch7. Samozřejmostí jsou i certifikace odolnosti dle mnoha standardů, jako jsou IP68, MID-STD-810H či 10 ATM. Opravdu raritní je pak odolnost vůči slané vodě, díky níž půjde s hodinkami bez obav plavat i v moři.

Samsung Galaxy Watch Ultra

Nekompromisní vnitřnosti

Důvod je však prostý. Pod kapotou hodinek Galaxy Watch Ultra totiž nalezneme obří 590mAh baterii, jež v úsporném režimu vydrží až 100 hodin. V útrobách také tiká nový procesor Exynos W1000, který Samsung představil týden dozadu. Jde o 3nm čip, dramaticky zlepšující energetickou efektivitu i hrubý výkon. Dočkat bychom se tak měli responzivnějšího zážitku, což vyřeší jeden z hlavních kamenů úrazu operačního systému. Tím je pochppitetelně nový Wear OS 5. Hodinky dále nabízí 2GB RAM a 32GB interní úložiště.

Samsung Galaxy Watch Ultra

Přesnější měření zdraví a nové funkce

Když se pak zaměříme na měření životních funkcí a sportovní aktivity, zjistíme, že se prakticky vše točí kolem nového senzoru BioActive. Ten dokáže být až o 30 % přesnější při měření srdečního tepu v průběhu náročných tréninků a samozřejmě se zlepšil i s ohledem na sledování spánku, stresu, krevního tlaku a dalších metrik. Zdokonalení snímače po technické stránce také odemyká dveře k zajímavějším funkcím, jako je odhad vašeho funkčního věku.

Samsung Galaxy Watch Ultra

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Watch Ultra se budou prodávat výhradně v LTE provedení, a to s doporučenou cenou 17 499 Kč. Na pulty obchodů se dostanou až 24. července, předobjednávky se nicméně otevřely již nyní.

Co říkáte na nové Samsung Galaxy Watch Ultra?

Zdroj: Samsung

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)