TOPlist

Exynos W1000 představen. Hodinky od Samsungu budou ještě rychlejší a nabídnou delší výdrž!

samsung exynos w1000
  • Samsung Exynos W1000 je nejnovější čipset určený pro chytré hodinky
  • Je vyráběn skrz 3nm proces a nabízí lepší výkon i energetickou efektivitu
  • Poprvé se objeví v hodinkách Galaxy Watch 7 a Galaxy Watch Ultra

Společnost Samsung konečně odhalila svůj nejnovější čip určený pro chytré hodinky – Exynos W1000. Vyrobený s využitím druhé generace (SF3) 3nm výrobního procesu Samsungu slibuje značné vylepšení výkonu a efektivity oproti svému předchůdci, Exynosu W930. Očekává se, že bude pohánět nadcházející hodinky Galaxy Watch 7 a Galaxy Watch Ultra, které budou představeny již za týden.

Exynos W1000 se pyšní pětijádrovou procesorovou jednotkou s jedním jádrem Cortex-A78 a čtyřmi jádry Cortex-A55. Samsung se nechal slyšet, že novinka nabízí až 2,7x rychlejší spouštění aplikací a více než 3x vyšší výkon v porovnání s Exynosem W930, jenž pohání hodinky Galaxy Watch 6. Společně s novými hodinkami se tedy dočkáme responzivnějšího zážitku, což je jedna z mála bolístek operačního systému Wear OS obecně. Čip je dále vybaven grafickým procesorem ARM Mali-G68 MP2 a integrovaným 32GB úložištěm.

exynos w1000

Samsung využil řadu inovativních technologií k miniaturizaci a zefektivnění nového čipu. Patří mezi ně například technologie FOPLP (fan-out panel-level packaging), která zlepšuje energetickou účinnost a odvod tepla, technologie ePOP (embedded package-on-package) zase integruje paměť RAM a úložiště do jednoho čipu. Nechybí ani integrovaný čip pro správu napájení (PMIC).

Kromě výše uvedených specifikací se Exynos W1000 může pochlubit 2,5D Always-on displejem který nabízí hezčí barvy a detaily ciferníků, Bluetooth LE pro spojení se sluchátky, NFC, LTE konektivitou či GPS.

Koupíte si nové hodinky od Samsungu?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)