Samsung Galaxy Watch Active: Minimalistické chytré hodinky s měřením krevního tlaku

samsung galaxy watch active predstaveni

Vlajkový model Samsung Galaxy S10 a ohebný telefon Samsung Galaxy Fold jsme si již představili v samostatných článcích. Nyní se dostává na nositelnou elektroniku – přesněji o chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active. Ty se můžou chlubit minimalistickým designem, ale i několika zajímavými funkcemi, jako třeba monitorování krevního tlaku.

Samsung Galaxy Watch Active: Chytré hodinky bez otočné lunety a menším displejem

Původně se spekulovalo, že se tyto hodinky nazývají Samsung Galaxy Watch Sport, protože se jedná o nástupce hodinek Samsung Gear Sport. Před několika dny ale unikl nový název Galaxy Watch Active, který se nakonec ukázal být jako pravdivý. Těch změn je ale trochu více. Největší je asi to, že hodinky nemají otočnou lunetu, která byla dostupná na chytrých hodinkách Samsung od dob Gear S2.

Galaxy Watch Active: Official Introduction

Galaxy Watch Active: Official Introduction

Zároveň má novinka o trochu menší displej. Používá 1,1″ velký Super AMOLED panel s rozlišeném 360 x 360 pixelů. Bohužel ale po otočné lunetě zůstaly poměrně velké rámečky kolem. Samotné parametry jsou nicméně velmi zajímavé. A to už třeba tím, že podporují GPS, Glonass, Galileo i Beidou.

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

Samsung Galaxy S10, Galaxy Watch Active a Galaxy Buds: První pohled přímo z Prahy

O výkon se stará Exynos 9110, který doplní 230 mAh baterie, NFC, Wi-Fi, Bluetooth 4,2, 768 MB paměti RAM a 4GB úložiště například pro písničky. Na jedno nabití slibuje Samsung výdrž více než 45 hodin. Zároveň mají sledování srdečního tepu a dokážou měřit i stres. To byla dlouho dobu funkce dostupná v Samsung telefonech. Poprvé se rovněž v hodinkách Samsung objevuje monitorování krevního tlaku. I když bohužel zatím jen v pěti zemích a Česko mezi nimi není.

Sledování krevního tlaku umožňují pomocí aplikace My BP Lab, která byla vyvinuta ve spolupráci s Kalifornskou univerzitou v San Francisku. Samozřejmě je pak u hodinek sledování aktivity. Celkově dokážou rozpoznat více než 39 aktivit. Hodinky běží na nové verzi systému Tizen 4.0, který už designové vychází ze Samsung One UI. Nechybí ani Bixby asistent.

Cena a dostupnost chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active

Chytré hodinky budou dostupné 29. března 2019 v černé, stříbrné, růžovo-zlaté a zelené barvě. Cena hodinek se zastavila na částce 6 499 Kč.

Jak se vám líbí chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)