Samsung SmartTag 2 přichází s novým designem a praktickými funkcemi. Máme české ceny

samsung chytrý přívěsek
  • Samsung Galaxy SmartTag 2 byl konečně oficiálně představen
  • Nabízí vylepšený design a docela podstatné vychytávky
  • Za jeden v Česku zaplatíme 999 Kč, k dispozici je ale výhodnější balení

Samsung včera představil nové FE produkty, konkrétně Galaxy S23 FE, Galaxy Tab S9 FE a také Galaxy Buds FE. Mimo ně ale dnes představil také druhou generaci chytrého přívěsku SmartTag 2, který nabízí zcela novou konstrukci a samozřejmě také další novinky spojené s konektivitou.

Na první pohled je jasné, že největší pozornost věnovala jihokorejská firma designu, jak jsme mohli vidět již na dříve uniklých renderech. Nový SmartTag má oválný tvar a větší kovové poutko, takže půjde uchytit i na tlustší kroužky a karabiny, počítat lze také s certifikací IP67.

Kromě designu se však zapracovalo také na funkcionalitě jako takové. Samsung Galaxy SmartTag2 přináší nový režim ztráty, díky němuž lze do přívěsku zadat kontaktní informace, případně krátkou zprávu a pokud ho najde jiný uživatel (nemusí mít Samsung, stačí když bude jeho telefon vybaven NFC čipem), může přívěsek oskenovat, načež uvidí právě kontaktní informace a zprávu. Scénářů, kdy se podobná věc může hodit je hned několik a nejsou omezeny jen na batohy, tašky či klíče, novinku lze využít třeba i na psím obojku. Nový režim venčení pak zaznamená oblíbené trasy vašeho mazlíčka.

Samsung Galaxy SmartTag2 UNBOXING First Impressions

Samsung Galaxy SmartTag2 UNBOXING First Impressions

Samsung zcela upustil od GPS technologie a spoléhá výhradně na NFC, Bluetooth a UWB technologie. Ta se sice nachází jen v hrstce mobilů, například Galaxy S23 Ultra, avšak díky ní můžete využít nové funkce Compass View, která vám na displeji zobrazí navigaci k vašemu přívěsku. Uživatelé, kteří často mění svůj telefon ocení fakt, že se SmartTag2 automaticky synchronizuje s vaším Samsung účtem, takže i po výměně mobilů bude (v případě Samsungů) přívěsek fungovat bez nutnosti opětovného nastavení.

Samsung na svém blogu zmiňuje také vylepšenou výdrž baterie, která na jedno nabití vydrží až 500 dní, což je 50% zlepšení oproti předchozí generaci. V úsporném režimu pak vydrží až 700 dní, jihokorejská firma však nezmínila, jaká omezení se ho budou týkat. Telefon, respektive aplikace SmartThings vás pak upozorní na neznámý přívěsek, takže i zde lze počítat s prevencí proti šmírování. Novinka je na českém trhu dostupná za cenu 999 Kč, balení čtyř kusů lze pořídit za 3 199 Kč.

Popřemýšlíte nad novým přívěskem SmartTag 2?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)