I s Galaxy S8 se to povedlo. Běží na něm (omezeně) Windows 10

Samsung Galaxy S8 Windows 10

Nedávno jsme vám přinesli zajímavou informaci o tom, že se podařilo zvědavým uživatelům spustit ARM verzi Windows 10 na přístroji Xiami Mi 6. Uběhlo jen pár hodin a je tu zpráva o dalším starším telefonu, který běžně běží na Androidu a podařilo se u něj to samé. Je řeč o Galaxy S8 od Samsungu. V tomto případě se ale autoři pokusu pochlubili s více podrobnostmi. Zejména o tom, jaká omezení takové spojení zatím má a zda je vůbec použitelné pro běžný provoz mobilu. Samsung Galaxy S8 s procesorem Snapdragon 835 skutečně Windows 10 “rozběhne”, ale bez několika důležitých funkcí.

I když se celkem bez problémů podařilo operační systém v telefonu spustit, ze své podstaty v něm při základním nastavení postrádá několik věcí. Hlavně komunikaci se vstupními periferiemi. Na počítači jsou k tomuto účelu přítomny ovladače, které ale v telefonu nejsou. Jak autoři projektu přiznali, Windows 10 se na telefonu Samsung Galaxy S8 normálně používat nedají. Systém neumí přijímat dotykové příkazy, spouštět kamery nebo získávat data on jiných senzorů. Můžeme předpokládat, že to samé platilo i u zmíněného Xiaomi telefonu. Nicméně je zajímavé pozorovat, jaké výsledky podobné pokusy přinášejí. I když asi nikdy nepovedou k reálnému využití.

samsung galaxy s8 android 9 pie aktualizace

Dokážete si představit běžný telefon běžící na klasických Windows 10?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)