TOPlist

Samsung Galaxy S8, S8+ a Galaxy Note 8 neobdrží Android 10 ani nadstavbu One UI 2.0

samsung galaxy s8 note 8 aktualizace

Samsung v těchto dnech vydal na první telefony aktualizaci Android 10 a nadstavbu One UI 2.0. Společně s tím byl v mnoha regionech zveřejněn seznam telefonů, které aktualizaci obdrží. Na seznamu zcela chybí telefony Galaxy S8, Galaxy S8+ a Galaxy Note 8 nebo třeba Galaxy S8 Active. Korejská společnost tak tímto krokem nepřímo potvrdila, že vlajkové modely z roku 2017 neobdrží nejnovější aktualizaci a zůstanou na Androidu 9 Pie.

Samsung splnil to, co u aktualizací slíbil. Stačí to ale dnes?

Samsung při koupi nového telefonu slibuje dvě aktualizace na nový Android, což splnil u všech tří výše zmíněných telefonů. Na druhou stranu konkurence už postupně přechází alespoň na tři „velké“ aktualizace, v případě Applu to je ještě více.

samsung galaxy s8 android 9 pie aktualizace

Navíc před nějakou dobou obletěla svět informace o tom, že se s aktualizací na Android 10 a nadstavbu One UI 2.0 dostane i na řadu Galaxy S8. Alespoň tak informoval zaměstnanec podpory korejské společnosti uživatelům, kteří se zeptali. To se nakonec ukázalo jako mylná informace.

Samsung Galaxy Note 8 s pen 2

Otázkou je, jestli se něco změní u novějších zařízení. Krátká softwarová podpora je v poslední době terčem kritiky i kvůli stále se zvyšujícímu se množství odpadu. A to nejen u telefonů, ale obecně elektroniky.

[aps_product_sz id=“431109″]

[aps_product_sz id=“431503″]

[aps_product_sz id=“448783″]

Vadí vám dvouletá softwarová podpora u telefonů?

Zdroj: sammobile.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (59)