TOPlist

Tenhle krok ocení snad každý fanoušek Samsungu! Galaxy S25 Ultra má dostat fotoaparáty s vyšším rozlišením

s24 ultra s23 ultra
  • Řada Samsung Galaxy S25 si odbyde svou premiéru až příští rok
  • Přesto se už začíná hovořit o parametrech fotoaparátů
  • Ty by měly dostat kýžená vylepšení a vyšší rozlišení

Nejnovější únik informací pocházející od renomovaného leakera Ice Universe naznačuje, že si chystaná vlajková loď Samsung Galaxy S25 Ultra zachová sestavu čtyř fotoaparátů, což je poměrně překvapivý zvrat. Čím dál více se totiž začínalo hovořit o tom, že jihokorejská firma vsadí příští rok pouze na tři snímače.

Ice Universe se nechal slyšet, že se nadcházející vlajka konečně dočká vylepšení dvou klíčových snímačů: ultraširokoúhlého a 3x teleobjektivu. Oba fotoaparáty by měly dostat 50MP snímače, čímž se výrazně posílí jejich rozlišení oproti 12 MP u ultraširokoúhlého a 10 MP u 3x teleobjektivu.

Samsung Galaxy S24 Ultra vs s23 ultra

Jde rozhodně o vítanou a potřebnou změnu. Konkurence totiž sahá k vyšším rozlišením nejen u hlavního snímače, ale i u těch ostatních, důkazem jsou například poslední modely od Xiaomi či viva. Zvýšení rozlišení by mělo přinést značné zlepšení kvality fotografií a videa, zejména v náročnějších světelných podmínkách. Navíc by 50MP rozlišení mělo umožnit větší flexibilitu při postprodukci a ořezech. Kromě vylepšení ultraširokoúhlého a 3x teleobjektivu se očekává, že si Galaxy S25 Ultra zachová 200MP hlavní snímač a 50MP teleobjektiv s 5x přiblížením.

Od oficiálního uvedení řady Galaxy S25 jsme ještě stále daleko, stane se tak pravděpodobně až příští rok v lednu. Ice Universe patří obecně za velmi spolehlivého leakera, ale nikdy nevíte, jak se firma na poslední chvíli rozhodne. Proto je potřeba brát informace s rezervou. Zachování čtyř snímačů by ale rozhodně dávalo smysl, naopak úplné odstranění 3x teleobjektivu by byl z mého pohledu krok zpět.

Oceníte vyšší rozlišení u ostatních senzorů na Samsung vlajce?

Zdroj: Weibo

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)