TOPlist

Poslední záhada vyluštěna. Telefony Galaxy S24 budou rychlejší, ale ne díky čipu

Samsung Galaxy S24 Ultra řada
  • Řada Samsung Galaxy S24 je téměř kompletně odhalena
  • Zbývá posledních pár detailů, jeden z nich teď odhalil Ice Universe
  • Ten tvrdí, že telefony dostanou o něco rychlejší displeje

Do představení řady Galaxy S24 zbývá přesně týden, většinu specifikací se letos jihokorejské firmě nepodařilo udržet pod pokličkou. Na veřejnost unikly dokonce i oficiální rendery a tak budeme u uvedení sledovat především software, u hardwaru to budou spíše malé drobnosti, které pravděpodobně nikterak rozhodující. Jeden z nich nyní zmínil leaker Ice Universe.

Týká se displeje, konkrétně rychlosti odezvy na dotyk. Na ní má vliv tzv. vzorkovací frekvence, kterou mají zpravidla vysokou převážně herní telefony. Samsung je v tomto ohledu hodně průměrný, řada Galaxy S23 Ultra disponuje 240Hz vzorkovací frekvencí, ale třeba takový ROG Phone 7 Ultimate má hned 720 Hz. Rád vzpomínám na dodnes skvělé Realme GT 2 Pro. To mělo dokonce 1000 Hz a přestože nejde o nikterak dramatický rozdíl, po delším používání změnu ucítíte.

Ice Universe se nechal slyšet, že obrazovky všech tří telefonů zrychlí o celkem 10 %, což není moc, ale v kombinaci s hladšími a plynulejšími animacemi One UI 6.1, bychom měli dostat ještě o něco plynulejší zážitek. Teoreticky by toto zlepšení mohlo snížit také odezvu pera S Pen. Na oficiální potvrzení si budeme muset ještě počkat, naštěstí ne dlouho. Nové „eska“ se nám totiž ukážou už 17. ledna.

Co dalšího čekáte od řady Galaxy S24?

Zdroj: GSMArena, Ice Universe, Phone Arena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)