Máme se na co těšit! Samsung má u Galaxy S24 Ultra podstatně vylepšit jeden z klíčových prvků

samsung galaxy s23 ultra fotoaparáty čočky
  • Samsung plánuje po delší době nahradit jeden z teleobjektivů
  • Namísto 3x bychom se měli dočkat hned 5x optického zoomu
  • Stejně jako letos můžeme počítat s 200Mpx hlavním snímačem

Samsung připravuje velké změny ve fotoaparátech u své řady Galaxy S Ultra. Nadcházející Galaxy S24 Ultra přinese údajně největší inovaci v této oblasti za posledních několik let. Podle nejnovějších informací bude nová vlajková loď vybavena teleobjektivem s lepším optickým zoomem než jeho předchůdci.

Na dvojici 10Mpx teleobjektivů s trojnásobným a desetinásobným zoomem jsme zvyklí už několik let a stejné složení nalezneme i u letošního modelu Galaxy S23 Ultra. Spekuluje se však o tom, že se jihokorejská firma rozhodla nahradit první zmíněný objektiv novým, který nabídne pětinásobný optický zoom a poprvé se má objevit příští rok v telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra. Další detaily o snímačích bohužel nemáme, ale dá se očekávat, že se objeví na sklonku letošního roku. Co se týče hlavního senzoru, u něj můžete opět počítat s rozlišením 200 Mpx.

Tyto informace je pochopitelně třeba brát s určitou rezervou. Od oficiálního představení nás dělí ještě více než půl roku a Samsung může své rozhodnutí ještě několikrát změnit.

Jak se těšíte na další Ultru od Samsungu?

Zdroj: GalaxyClub

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)