Nejasnosti kolem procesorů u řady Galaxy S24 pokračují! Co je nového?

Samsung
  • Představení řady Galaxy S24 od Samsungu se už nezadržitelně blíží
  • O novinkách toho víme stále více, v oblasti procesorů ale panuje nejistota
  • Samsung Galaxy S24 Ultra bude poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Dlouhou dobu se zdálo, že v našem regionu (ale nejenom v něm) budou modely Samsung Galaxy S24 a Galaxy S24+ spoléhat na procesor Exynos 2400, zatímco v jiných končinách na Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Teď se ale situace změnila, otázkou ale zůstává, jestli k lepšímu

Dle nejnovějších zpráv by modely Galaxy S24 a Galaxy S24+ spoléhat na Exynos 2400 globálně, pouze nejvyšší Samsung Galaxy S24 Ultra bude poháněn procesorem od společnosti Qualcomm. Samsung chce tímto krokem ušetřit, Exynos jej stojí méně peněz a při prodejích v řádech milionů kusů už se rozdíl v ceně procesorů dokáže projevit výrazným způsobem.

S24Ultra

Samsung se chytil do pasti. Někoho naštve určitě!

Samsung navíc pravděpodobně nechce naštvat zákazníky z regionů, kde by se prodávala verze s Exynosem, zatímco jinde by si lidé mohli za stejné peníze koupit verzi se Snapdragonem. Ale nejsem si jistý, jestli s tímto přístupem nakonec výrobce nenaštve všechny… Minimálně ale zabrání porovnávání stejného telefonu s různými procesory, kde by se mohlo snadno a rychle ukázat, že Exynos nestíhá. A podobnou reklamu Samsung rád oželí.

Ostatně pochvalu si Samsung nezaslouží ani za kapacitu operační paměti, základní Galaxy S24 stále nabídne jen 8 GB, vyšší kapacita nebude dostupná ani za příplatek. Nejvyšší verze Galaxy S24 Ultra pak nabídne 12 GB operační paměti, konkurence už dnes přitom umí klidně dvojnásobek..

Koupíte si Galaxy S24 s procesorem Exynos?

Zdroj: windowsreport

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)