TOPlist

Samsung řeší další trable s řadou Galaxy S24. Tentokrát se týkají displejů..

samsung galaxy s24 ultra displej
  • Řada Samsung Galaxy S24 se letos neobešla bez porodních bolestí
  • Nejnovější problémy souvisejí s OLED displejem
  • Uživatelé si stěžují na zrnitý obraz a vodorovné pruhy při nízkém jasu

Řadu Samsung Galaxy S24 nepotkal úplně nejhladší start, uživatelé si stěžují na nejrůznější množství problémů, ať už je řeč o fotoaparátech, které by měl Samsung skrz aktualizaci vyřešit do konce března, ale také přehřívání a nově také displejích. Ty totiž trpí poměrně zvláštním problémem, který však není ve světě mobilních telefonů viděn poprvé. Při nízkém jasu či zobrazování tmavých scén, působí panel až zrnitě. Něco podobného musel před lety řešit i Google u modelu Pixel 2 XL.

Jak můžete vidět na fotografiích níže, hned několik lidí popsalo na sociální síť X a Reddit své problémy s telefony Galaxy S24. Pokud displej zrovna zobrazuje nějakou tmavší scénu (a je docela jedno, jestli jde o video nebo třeba systémové nastavení), nebo má uživatel nastavený nižší jas, začnou se na něm objevovat zvláštní zrnité skvrny a vodorovné pruhy, což rozhodně není normální jev.

Display issues are real
byu/beardedsoul inGalaxyS24Ultra

Nejčastěji si na problémy stěžují uživatelé Galaxy S24 Ultra, ale ani základní Galaxy S24 či Galaxy S24+ nejsou z obliga. Na našem redakčním kousku S24 Ultra však funguje displej korektně, takže se problém téměř jistě liší kus od kusu. Nick Sutrich popsal tento problém více do detailu, obecně se označuje jako „mora“ a jde o jev, kdy jednotlivé pixely na OLED displeji neudržují konzistentní úroveň jasu. Zároveň však dodává, že většina moderních (AM)OLED displejů ničím podobným netrpí.

Samsung Galaxy S24+ (S926B)

Kde koupit:

Cena od: 27 990 Kč

Jihokorejská firma se k problematice zatím nevyjádřila, avšak situaci bude zcela jistě nějakým způsobem řešit, ukáže-li se, že jde o rozšířenější problém.

Komerční sdělení Mobil Pohotovost

Nový Samsung Galaxy S24 přeobjednáte absolutně nejvýhodněji u Mobil Pohotovosti, a to už od 165 Kč x 26 měsíců díky speciální službě Dopředný výkup. V prvních dnech navíc ušetříte až 5 500 Kč a získáte ten nejlepší dárek – záruku na 3 roky zcela zdarma! Veškeré podrobnosti zjistíte na mp.cz/galaxys24.

Máte zkušenosti s podobnými problémy?

Zdroj: AndroidCentral, Reddit

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)