TOPlist

Samsung v létě zaútočí na vyšší střední třídu! Galaxy S24 FE vyjde dřív, než jsme čekali

Samsung Galaxy S24 FE ilustrace
  • Samsung letos znovu zaútočí na segment mobilů vyšší střední třídy
  • Připravuje Galaxy S24 FE, prodávat se bude se slušnými procesory
  • Nakonec by mohl dorazit dříve, než se původně očekávalo

Na podzim loňského roku Samsung oficiálně představil smartphone Galaxy S23 FE, který měl představovat velkolepý návrat jihokorejského výrobce k fanouškovským edicím. K nám se zařízení nicméně dostalo s poměrně velkým zpožděním až v prosinci a svým nepříliš dobrým poměrem mezi cenou a výkonem vyvolávalo otázku, zda vůbec takový model na trhu potřebujeme.

Samsung si letos pokusí spravit reputaci s dalším mobilem „pro fanoušky“ – už dříve dobře zasvěcené zdroje hovořily o probíhajících přípravách na Galaxy S24 FE. Vzhledem k relativně pozdnímu uvedení jeho předchůdce se tak nějak obecně předpokládalo, že se do jeho příchodu na pulty obchodů ještě pěkných několik měsíců načekáme, ale jak vyplývá z nejnovějších zpráv, situace bude tentokrát jiná.

samsung galaxy s23 fe oranzova

Z Jižní Koreje přichází informace o plánovaném vydání Samsungu Galaxy S24 FE v letních měsících. Známý zpravodajský server TheElec sice zatím zřejmě neví, v jakém měsíci lze s debutem počítat, natož aby měl k dispozici konkrétní datum vydání, ale bylo by zajímavé telefon vidět na Galaxy Unpacked spolu s novými skládačkami, chytrým prstenem Galaxy Ring a letošní řadou tabletů.

galaxy s23 fe plakat

Samsung Galaxy S24 FE bude dle někdejších zvěstí podroben významnému upgradu procesoru. Z Exynosu 2200 prý přejde rovnou na Exynos 2400 a Snapdragon varianta, která se u nás nejspíš opět nebude prodávat, nafasuje čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Telefon se údajně spolehne na menší 6,1palcový AMOLED panel, 4 500mAh baterii a LPDDR5X operační paměť či UFS 4.0 úložiště.

Jak se na Samsung Galaxy S24 FE těšíte vy?

Zdroje: TheElec, X, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)