TOPlist

Nejlevnější Galaxy S23 má prý pomalejší paměť než sourozenci

Samsung Galaxy S23 UFS 3.1 UFS 4 pomalejší paměť

Už jen pár desítek hodin nás dělí od chvíle, kdy společnost Samsung oficiálně představí nové vlajkové telefony řady Galaxy S23. Uniknout už skoro nemá co, ale přece jen se ještě objevují zajímavé informace o malých technických detailech. Jednou z nich je tvrzení, že základní model Samsung Galaxy S23 ve variantě se 128GB úložištěm bude mít doslova pomalejší paměť než ostatní telefony z nové série.

Zatímco modely Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra a také Galaxy S23 s 256GB úložištěm mají mít paměťové moduly splňující standard UFS 4.0, nejlevnější telefon z celé řady v sobě bude mít jen UFS 3.1 paměť. Důvod k tětmto domněnkám je logický. Samsung totiž paměti s touto kapacitou se standardem UFS 4.0 ani nevyrábí. V nabídce je má například společnost Kioxia, ale ty využity nebudou.

Papírový rozdíl v rychlostech zmíněných typů pamětí je dost velký, nicméně uživatelé by nejspíš neměli při normálním používání telefonů žádné odlišnosti pocítit. UFS 3.1 paměti mají maximální rychlost zápisu 1 200 MB/s a čtení 2 100 MB/s. U modernějšího UFS 4.0 je to 2 800 MB/s a 4 200 MB/s.

Myslíte, že byste poznali rozdíl?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)