TOPlist

Novinky přivedené do řady Galaxy S23 časem obdrží i další mobily

červnový update Samsung Galaxy S23 aktualizace novinky další modely changelog

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že do telefonů řady Samsung Galaxy S23 i v Evropě konečně vyráží červnový update se spoustou zajímavých novinek. Ačkoli se uživatelé o nových funkcích či změnách dozvěděli z různých zdrojů již předem, případně si novinky rovnou osahali po aktualizaci, korejská firma v tzv. changelogu dost šetřila slovy a vysvětlivkami. Teď to napravila skrze oficiální fórum, díky čemuž jsme se dozvěděli několik dodatečných informací. Třeba i tu, že na některé funkce se mohou těšit i majitelé starších Samsungů.

Firma na fóru popsala všechny nové funkce a vylepšení a také oznámila, že některé z těchto změn se v následujících měsících dostanou i na starší vlajkové lodě. Již víme, že červnová aktualizace pro řadu Galaxy S23 přidává možnost 2x zoomu pro portrétní snímky. Zařízení dříve umožňovala pořizovat portrétní fotografie pouze v režimech 1x a 3x. Samsung nyní prozradil, že aktualizace zlepšuje také ostrost u snímků s 3x zoomem za zhoršených světelných podmínek. Bohužel se tato změna nepromítne do žádného dalšího zařízení, ani do Galaxy S22 Ultra.

Několik dalších nových funkcí se však dostane na všechna vlajková zařízení Samsungu uvedená na trh od roku 2020. Mezi tyto funkce patří možnost mazat v aplikaci Galerie více pohyblivých fotografií najednou. Modely Galaxy S22, Galaxy S21, Galaxy S20, Galaxy Note 20 a všechny skládací modely kromě původního Galaxy Fold tuto funkci získají. Stejné telefony také dostanou vylepšení nástroje Photo Remaster, který umožní opravit zkreslení na okrajích fotografií pořízených ultraširokým objektivem.

Řada Galaxy S23 získala s červnovou aktualizací také korekci zkreslení u fotografií s přiblížením (až 1,5násobným). Ostatní modely tuto funkci získávají prostřednictvím aplikace Galaxy Enhance-X, která se široce rozšířila minulý týden. Nejnovější vlajkové lodě mezitím získávají další vylepšení prostřednictvím aplikace Camera Assistant. Nyní můžete vypnout funkci Adaptive Pixel, která zabrání automatickému přepínání rozlišení fotoaparátu mezi režimy 200 Mpx, 50 Mpx a 12 Mpx. Starší vlajkové lodě Galaxy tuto funkci nedostanou.

Červnový update také opravuje chybu kompozice HDR u řady Galaxy S23. Kromě toho společnost Samsung zlepšila ostrost ultraširokoúhlých videí Super Steady na modelu Galaxy S23 Ultra, náhled fotografií za špatných světelných podmínek, přesnost barev u fotografií oblohy v režimu s vysokým počtem pixelů a barevný posun při přepínání objektivů. Velká aktualizace se již dostala k uživatelům Galaxy S23 ve většině částí světa.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které zmíněné novinky vám přijdou nejužitečnější?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)