Kam až tohle zajde? I jeden nový Samsung telefon má mít 16 GB RAM

Samsung Galaxy S20 Ultra 16 GB RAM

Jsou to zhruba dvě hodiny, co v našem online magazínu vyšla zpráva o tom, že mají mít telefony Samsung Galaxy S20 extrémně velkou operační paměť v hodnotě 12 GB. Sotva jsme dokroutili hlavou, že je to nejspíš zbytečně moc, je tu informace ještě šílenější. Verze S20 Ultra 5G má mít údajně 16 GB RAM. Na svém twitterovém účtu to zveřejnil velmi úspěšný “tipér” informací ze světa Samsung telefonů Max Weinbach. Potvrdil tím dřívější zprávy o nasazení minimálně 12GB pamětí do celé série S20 a k tomu přidal i tuto novinku o Samsung Galaxy S20 Ultra s 16 GB RAM.

Kromě zpráv o paměti se tipér podělil také o zajímavé údajné specifikace fotoaparátů. Nejvýkonnější telefon řady S20 by měl disponovat senzory v kombinaci 108MP hlavní, 48MP s desetinásobným optickým zoomem a 12MP ultraširoký. Je neuvěřitelné, během jak krátké doby jsme se dostali do momentu, kdy telefony mají lepší senzory než mnohé fotoaparáty a vyšší hodnoty RAM než počítače.

Moc teď nerozumíme tomu, k čemu bude taková kapacita operační paměti u mobilního telefonu potřebná. Napadá nás jen snaha nahradit levnější a méně výkonné notebooky (například přes systém DeX), nebo mílovými kroky postoupit v segmentu hraní her s ovladačem. Stejnou zprávu jsme vám nicméně přinesli včera také k novému telefonu od Xiaomi. Zdá se, že se brzy dočkáme několika smartphonů s touto absurdní hodnotou.

Přijde vám zpráva o Samsung Galaxy S20 Ultra s 16 GB RAM uvěřitelná?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)