Legenda ožívá. Samsung Galaxy S2 dostává Android 6 díky CyanogenModu

samsung-galaxy-s2

Pokud bychom zapátrali v minulosti mobilní divize Samsungu, s jistotou bychom označili za nejúspěšnější smartphone stařičký Samsung Galaxy S2. Od vydání telefonu uběhlo již skoro 5 let, přesto se najdou vývojáři, kteří stále kuchtí nový systém. Android 6 pro Samsung Galaxy S2 je realitou.

Samsung Galaxy S2: Smartphone, na který se jen tak nezapomene

Druhé pokračování nové řady Galaxy S se na trhu objevilo začátkem roku 2011 a tehdy udalo směr chytrých telefonů s Androidem. Hlavní prim hrál výkonný hardware v kombinaci s povedeným Super AMOLED Plus displejem, jehož obliba stále sílila. Samsung Galaxy S2 sbíral v recenzích pozitivní ohlas a svým tehdejším konkurentům ukazoval záda. Největšími negativy byly nudný vzhled podobný iPhonu a zahřívání. Pojďme si připomenout hardware:

  • displej: 4,27″, 480 x 800 pixelů, Super AMOLED Plus
  • procesor: dvoujádrový Samsung Exynos 4210
  • RAM: 1 GB
  • paměť: 16/32 GB, paměťová karta MicroSD
  • fotoaparát: 8 MPx, Full HD video
  • baterie: 1650 mAh samsung galaxy S2

Android 6.0.1 a CyanogenMod 13

Samsung Galaxy S2 začínal svou dráhu se systémem Android 2.3.4 Gingerbread, následovaly oficiální aktualizace na systémy Ice Cream Sandwich a Jelly Bean. Díky obrovské komunitě uživatelů a vývojářů se ovšem tento stařík dočkal neoficiální cestou i Kit Katu, Lollipopu a nově i Marshmallow. A to navíc s oficiální verzí CyanogenModu. Ne nadarmo se začíná tomuto přístroji říkat „další HTC HD2“, tento konkurenční přístroj je totiž rovněž dodnes stále podporován nadšenci a vývojáři.

Jelikož se zatím jedná o sestavení Nightly, nedá se doporučit každodenní používání. Zařízení totiž ještě nemusí být spolehlivé a stabilní, navíc se mohou objevovat různé bugy. Tak i tak je skvělé pozorovat, jak parta nadšenců zvládne to, co celá společnost již před lety vzdala. Aneb jak se říká – všechno jde, když se chce.

samsung_galaxy_s2

Kdo z vás ještě používá či má doma v šuplíku Samsung Galaxy S2? Vyzkoušíte z nostalgie Android Marshmallow?

zdroj: forum.xda-developers.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)