Samsung ukončil podporu svému prvnímu 5G mobilu. Nemáte ho náhodou taky?

galaxy s10 5g konec podpory
  • Samsung ukončil podporu pro další telefon z řady Galaxy S10
  • Jde o vůbec první 5G telefon jihokorejského výrobce
  • Přežil už jen poslední, paradoxně ten vůbec nejlevnější 

Řada Galaxy S10, která byla představena v únoru roku 2019 byla (a dodnes je) mezi uživateli velice populární, avšak před nedávnem ji Samsung ukončil podporu nadobro, tedy až na dva modely – Galaxy S10 5G a Galaxy S10 Lite. Důvod, proč tyto telefony dostaly delší podporu je jednoduchý – byly totiž na trh uvedeny později. Nyní ale odzvonilo i jednomu z nich.

První 5G telefon od Samsungu, Galaxy S10 5G už nedostane žádné nové aktualizace softwaru ani bezpečnostní záplaty, které poslední rok dostával pouze čtvrtletně. V tuto chvíli to tedy mají spočítané všechny telefony z legendární řady, s výjimkou jediného a paradoxně toho nejlevnějšího – Galaxy S10 Lite. Ten byl totiž uveden na trh nejpozději a to s Androidem 10, takže v současnosti běží na Androidu 13. Ostatní telefony Galaxy S10 včetně 5G varianty se musí spokojit s Androidem 12.

Samsung Galaxy S10 5G je dodnes poměrně slušným telefonem a tak by byla škoda jej vyměňovat jen proto, že už není oficiálně podporovaný. Pokud jej chcete udržet v bezpečí a rádi byste okusili třeba čistý Android, můžete vyzkoušet některou z alternativních ROM, nabízí se třeba LineageOS.

Install Official LineageOS 20 Android 13 On Galaxy S10+ S10 S10e

Install Official LineageOS 20 Android 13 On Galaxy S10+ S10 S10e

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Používáte dodnes jeden z telefonů řady Galaxy S10?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)