TOPlist

Samsung Galaxy Note III bude vyráběn ve čtyřech různých verzích

s3ico

Sedíte? Ne? Tak se nejprve posaďte! Podle korejského webu ETNews se očekávaný Samsung Galaxy Note III nebude vyrábět v jedné, dvou, ba ani ve třech verzích, ale hned ve čtyřech poměrně radikálně odlišných variantách. Možná je právě to důvodem, proč se v posledních dnech objevuje tolik „zaručených“ a přitom zásadně odlišných informací o očekávané hardwarové specifikaci.

Čtyři verze Galaxy Note III

  • Verze č. 1: velmi kvalitní materiály (mluví se o kovovém těle), 13megapixelový fotoaparát, nerozbitný/flexibilní AMOLED displej, limitovaná edice.
  • Verze č. 2: plastové tělo, 13megapixelový fotoaparát, normální AMOLED.
  • Verze č. 3: plastové tělo, 13megapixelový fotoaparát, LCD.
  • Verze č. 4: plastové tělo, 8megapixelový fotoaparát, LCD.

Pokud je to pravda, určitě si nikdo nebude moci stěžovat na nedostatečnou možnost výběru ;)

Jeden z konceptů Samsungu Galaxy Note III Jeden z konceptů Samsungu Galaxy Note III

Kromě výše uvedených (poměrně zásadních) rozdílů se jednotlivé modely od sebe nebudou lišit – budou mít stejné procesory, hardwarovou i softwarovou výbavu. Tech Crunch navíc uvádí, že se od sebe mohou odlišovat drobnými rozdíly ve velikostech displeje, jež by se měly pohybovat od 5,68 do 5,70 palců.

Co k tomu říci? Jako by nestačilo, že již nyní se v široké nabídce Samsungu vyznají snad jen vybraní zaměstnanci, neboť leckdy i různě nazvané modely se liší třeba jen jedním, dvěma parametry. V současnosti můžeme rozštěpení pozorovat v případě Samsungu Galaxy S4, který je na trzích ve dvou variantách: s procesory Qualcomm Snapdragon a Samsung Exynos. Ostatně, jak konstatuje Phone Arena – je to Samsung, dokola opakující ve svých modelových řadách konstrukci stávající vlajkové lodi S4.

Očekává se, že Samsung Galaxy Note III bude prezentován v rámci veletrhu IFA v Berlíně, stejně jako jeho předchůdci Note a Note II. Podle posledních informací by k oficiálnímu představení mělo dojít v průběhu akce Samsung Unpacked 2013 ve středu 4. září. Srdcem prý bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 taktovaný na 2,3 GHz, který bude mít k dispozici 3 GB operační paměti.

Zdroje: Android Beat, ETNews, Tech Crunch, The Droid Guy, Phone Arena, Talk Android.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)