Menu

Samsung kvůli explozím při nabíjení pozastavuje prodeje Galaxy Note 7

Minulý týden se objevila první zpráva o explozi telefonu Samsung Galaxy Note 7 během nabíjení, včera pak následovala další. Dle neoficiálních informací je poměrně pravděpodobné, že obě zařízení byla nabíjena prostřednictvím neznačkových kabelů s redukcí z microUSB na USB Type-C. Jihokorejský výrobce se však hodlá celou situací podrobněji zabývat, aby nedocházelo k ohrožování zákazníků. Údajně z tohoto důvodu byly pozastaveny dodávky Galaxy Note 7 do doby, než budou provedeny další testy.

Výbuchy Galaxy Note 7 během nabíjení

Snímek zveřejněný na Internetu ukazuje Galaxy Note 7, který je následkem exploze silně poškozený na levé straně, černý a spálený na zadní a přední straně.

Samsung Galaxy Note 7 po explozi

Samsung Galaxy Note 7 po explozi

Obrázek vypadá velmi podobně jako fotografie téhož modelu zveřejněné na webu on-line komunity “Ppomppu” 24. srpna.

Ve stručném vyjádření pro agenturu Reuters Samsung uvedl: “Dodávky Galaxy Note 7 se opozdí kvůli dodatečným zkouškám, zaměřeným na kvalitu výrobku.” Jihokorejská tisková agentura Yonhap uvedla, že byly pozastaveny dodávky všem místním operátorům. Výrobce podle ní šetří příčiny všech výbuchů. Podle agentury Yonhap bylo v Koreji i ve světě zaznamenáno přinejmenším pět zpráv o požáru, ke kterému došlo během nabíjení.

Nová vlajková loď má konektor USB Type-C

Nová vlajková loď má konektor USB Type-C (Zdroj: www.datapro.net)

Problémem může být necertifikovaný kabel

Jedním z klíčových rozdílů mezi Samsungem Galaxy S7 Edge a Note 7 je nový nabíjecí a datový konektor. Zatímco prvně jmenovaný model ještě disponuje starší zdířkou microUSB, Note 7 již nabízí nejnovější USB Type-C. Mezi výhody nového konektoru patří možnost oboustranného zapojení a škálovatelná dodávka elektřiny. Nevýhodou však je, že necertifikovaný kabel nízké kvality může potenciálně poškodit nabíjené zařízení. Samsung Galaxy Note 7 není ani zdaleka jediným telefonem, který shořel či explodoval po nabíjení nekvalitním adaptérem či napájecím kabelem. Ve hře jsou nejen otázky, zda bylo použito originální příslušenství (podle všeho nikoli), ale především zda nebylo do telefonu zasahováno a jestli byl během nabíjení správně chlazen, tedy zda například nebyl v nevhodném obalu či přikrytý nějakým předmětem.

Od zahájení prodejů v Jižní Koreji až do pozastavení dodávek prodal Samsung impozantních 400 tisíc kusů svého nového modelu Galaxy Note 7. Ač je počet případů na takový počet prodaných kusů očividnou výjimkou, je lepší se problémem zabývat dříve, než se vyhrotí. Ve hře je pochopitelně i varianta, že Samsung objevil u dosud vyrobených kusů nějaký vážný problém, který nemůže být vyřešen pomocí aktualizace softwaru.

Samsung pravděpodobně situaci velmi brzy uklidní. To poslední, co korejský gigant potřebuje, je fáma o bezpečnosti jeho vlajkové lodi. Dokud Samsung oficiálně nevydává nějaké prohlášení, je majitelům této novinky důrazně doporučeno používat pouze oficiální nabíječku a kabeláž.

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com, businesskorea.co.kr, androidheadlines.com.

 

Komentáře

hip002

z aplikace
1.9.2016 20:37

dementni komentare za 3… 2… 1…

LufyCZ

z aplikace
1.9.2016 20:49

BOOOM !

Jerry7650

1.9.2016 21:23

Tak to bych řekl, že soudruzi, co navrhovali USB – C udělali někde chybu….Je zajímavé, že microUSB sežere všechno, mám doma asi 10 kabelů oid šmejdu pokvalitní a holt jeden dává 400mA, druhý 2,2A při nabíjení…. Dále mám od x zařízení x různcýh nabíječek od 700mA do 2,4A… A ať vezmu jakoukoliv kombinaci, telefon to bez problému vezme a nabíjí se. Jen výjimečně se mi stane, že se nějakému zařízení něco nelíbí (třeba foták Canon S7000 je celkem háklivý).

Ale že se budu muset bát nabít si telefon, když budu třeba u někoho na návštěvě, protože těžko poznámn, zda zrovna ta kombinace kabelu a nabíječky je certifikovaná, to sem s USB-C fakt nečekal…. To raději budu kabel strkat do mobilu až na 3tí pokus….

Jiří Novák

1.9.2016 21:24

Co dodat, ten telefon je prostě bomba :)

Ostatně problém přehřívání řeším pořád vzhledem k používání telefonu jako navigace.. a tedy otázka do davu, existuje telefon, který má řešené i dostatečné chlazení? Aktuálně mám samsung galaxy s3 neo a po cca hodině mi kombinace navigace + nabíjení rozhodí GPS a když je vedro, tak mi to začne vyhazovat nabíjení kvůli přehřátí baterie…

Tomogo

Tomogo 7

1.9.2016 21:31

To Jiří Novák: Jo, Samsung S5 je v pohodě i s Brodit držákem. Zrovna jeden kousek prodávám na Bazoši ;-)

JAZZMAN

z aplikace
1.9.2016 21:59

Haha

Vinkltom

vinkltom14 -4

z aplikace
1.9.2016 22:38

seperBOMBAstycký telefon. je divne ze to bouchlo. ikdyz je pravda co napsal jerry- usb b přežvýkal všr bez problemu, jrdnou mi kamos dal k narozkam kabl kterej byl asi dost levnej protože byl tenkej asi 2mm a dlouhej kolem 1.2 metru, muj mobil to prezil ale nabijelo to fakt pomalu. pokud usb c nepřežvýká to co B tak to je krok zpět

optimas

z aplikace
2.9.2016 5:57

hip002 když si vzpomenu jaké samsungáři mají dementní komentáře k LG tak bych pomlčel.

Libb

Libb 82

2.9.2016 6:40

U konkurence už včera psali, že Samsung našel problém v baterii z korejské továrny. Pokud to je pravda, nebude to úplně sranda – kdo si koupí potenciální bombu? Tohle Samsung vyjde docela draho – kdyby nedělali koniny a baterka byla lehce výměnná, tak je to pohoda (majitel dojde do obchodu, dostane novou baterii a případně něco na usmířenou a baterku si vymění za minutu sám), ale takhle to znamená každý jeden mobil složitě otevřít a pak zase složit a otestovat. V servise na to mají hodinu, řekněme, že speciální linka to dá pod 5 minut, pořád to je ale spousta času.

hip002

z aplikace
2.9.2016 9:05

optimas: dobdre dobre uz mlcim… stejne jako korejci v LG pri meetingu o uspesnosti prodeje G5 ;)

Uni

uni -191

2.9.2016 9:39

Jerry7650: Soudruzi s USB-C chybu neudělali, USB PD 2.0 funguje jak má (viz věci od Google nebo Apple). To výrobci si dělají co chtějí a vymýšlejí svoje nestandardy…
Libb: Asi si na to půjčí toho rozmontovávacího robota od Apple:)

Jerry7650

2.9.2016 11:46

uni: Chybu rozhodně udělali. Kabel mají být prostě pasivní měděné dráty, které mají na konci koncovku. A něco takového přece nemůže způsobit výbuch telefonu. Ten si má řídit, kolik šťávy přes ten kabel dostane, ten funguje jen jako “trubka”. A pak to může být jakýkoliv šmejd a jediným výsledkem šmejdu v podobě trubky je to, že teče málo nebo žádná šťáva, když ji telefon bude chtít.

A co se nabíječky týče, s nabíječkou microUSB 5V/2A bez problému nabíjím věci, co si berou max 400mA… Tohle si hlídá elektronika toho zařízení.

Jediný průser může být, když by ta nabíječka dávala třeba 12V a pokud tohle je problém u USB C, že nabíječka může cokoliv a nemá standard 5V, tak pak je to zase chyba soudruhu….

Robi

Robi04 0

2.9.2016 11:51

Ideální mobil pro terroristy, je legální ho převážet a funguje jako kvalitní výbušnina :-D

Uni

uni -191

2.9.2016 12:09

Jerry7650: No kabel taky takový je, potíž je, že výrobce špatně zapojí konektor v zařízení. To zařízení je pak ohroženo klasickým USB-C kabelem, protože výrobce si patlá něco svého. Většinou je spíše ale dopad, že se inicializuje jen obyč USB nabíjení (tedy klasika 1-2Am 5V), nikoli PD nebo ten nesmysl daného výrobce.
Nicméně tady jde zřejmě spíše o závadu dané série aku od daného dodavatele.
Jak píši celou dobu, pindy o tom, že všude je stejný MicroUSB a jen Apple jde proti proudu jsou byly pindy i tehdy, dnes ještě více umocněno USB-C a nedisciplinovaností některých výrobců. A ještě na tom kolikrát staví marekting, pakárna.

Taunus

taunus 0

z aplikace
2.9.2016 13:06

Gigant jako je Samsung to ustojí, ale je to opravdu pořádný průser !!! :-)

Uni

uni -191

2.9.2016 13:59

taunus: Tak S7 Edge je na výrobu jistě levnější, koncová cena obdobná, nenápadný, no “nenápadný” tlak na směřování zájmu uživatelů na výnosnější model?:)

Miroslav Šiler

z aplikace
2.9.2016 19:04

a za vse muze ztencovani mobilu! driv mel kazdy aku svuj PCB (protection circuit board), ktery hlidal prebijeni, zkrat a teplotu akumulatoru. V pripade problemu proste akumulator odpojil a nic neshorelo. Dnes uz se skoro nepouzivaji, protoze milimetr navic…

Karl

z aplikace
3.9.2016 3:08

OnePlus 3 má nabíjecí elektroniku pro Dash charge v tělu nabíječky, takže se telefon zahřívá jen minimálně a přitom nabíjí rychleji než Quickcharge.
Pokud nabijim běžnou “pomalou” nabíječkou, telefon se zahřívá víc.

Jirka2014

z aplikace
4.9.2016 8:58

no myslím že je lepší když se výrobci nepovede vyrobit mobil který se moc neprodává. než když výrobci už druhý model exploduje při nabíjení. co dodat? GO SAMSUNG GO.

Jirka2014

z aplikace
4.9.2016 13:15

hip002 že uhádnu co máš za mobil? 😁

RSS (komentáře k článku)