TOPlist

Samsung kvůli explozím při nabíjení pozastavuje prodeje Galaxy Note 7

Galaxy Note 7

Minulý týden se objevila první zpráva o explozi telefonu Samsung Galaxy Note 7 během nabíjení, včera pak následovala další. Dle neoficiálních informací je poměrně pravděpodobné, že obě zařízení byla nabíjena prostřednictvím neznačkových kabelů s redukcí z microUSB na USB Type-C. Jihokorejský výrobce se však hodlá celou situací podrobněji zabývat, aby nedocházelo k ohrožování zákazníků. Údajně z tohoto důvodu byly pozastaveny dodávky Galaxy Note 7 do doby, než budou provedeny další testy.

Výbuchy Galaxy Note 7 během nabíjení

Snímek zveřejněný na Internetu ukazuje Galaxy Note 7, který je následkem exploze silně poškozený na levé straně, černý a spálený na zadní a přední straně.

Samsung Galaxy Note 7 po explozi Samsung Galaxy Note 7 po explozi

Obrázek vypadá velmi podobně jako fotografie téhož modelu zveřejněné na webu on-line komunity „Ppomppu“ 24. srpna.

Ve stručném vyjádření pro agenturu Reuters Samsung uvedl: „Dodávky Galaxy Note 7 se opozdí kvůli dodatečným zkouškám, zaměřeným na kvalitu výrobku.“ Jihokorejská tisková agentura Yonhap uvedla, že byly pozastaveny dodávky všem místním operátorům. Výrobce podle ní šetří příčiny všech výbuchů. Podle agentury Yonhap bylo v Koreji i ve světě zaznamenáno přinejmenším pět zpráv o požáru, ke kterému došlo během nabíjení.

Nová vlajková loď má konektor USB Type-C)

Problémem může být necertifikovaný kabel

Jedním z klíčových rozdílů mezi Samsungem Galaxy S7 Edge a Note 7 je nový nabíjecí a datový konektor. Zatímco prvně jmenovaný model ještě disponuje starší zdířkou microUSB, Note 7 již nabízí nejnovější USB Type-C. Mezi výhody nového konektoru patří možnost oboustranného zapojení a škálovatelná dodávka elektřiny. Nevýhodou však je, že necertifikovaný kabel nízké kvality může potenciálně poškodit nabíjené zařízení. Samsung Galaxy Note 7 není ani zdaleka jediným telefonem, který shořel či explodoval po nabíjení nekvalitním adaptérem či napájecím kabelem. Ve hře jsou nejen otázky, zda bylo použito originální příslušenství (podle všeho nikoli), ale především zda nebylo do telefonu zasahováno a jestli byl během nabíjení správně chlazen, tedy zda například nebyl v nevhodném obalu či přikrytý nějakým předmětem.

Od zahájení prodejů v Jižní Koreji až do pozastavení dodávek prodal Samsung impozantních 400 tisíc kusů svého nového modelu Galaxy Note 7. Ač je počet případů na takový počet prodaných kusů očividnou výjimkou, je lepší se problémem zabývat dříve, než se vyhrotí. Ve hře je pochopitelně i varianta, že Samsung objevil u dosud vyrobených kusů nějaký vážný problém, který nemůže být vyřešen pomocí aktualizace softwaru.

Samsung pravděpodobně situaci velmi brzy uklidní. To poslední, co korejský gigant potřebuje, je fáma o bezpečnosti jeho vlajkové lodi. Dokud Samsung oficiálně nevydává nějaké prohlášení, je majitelům této novinky důrazně doporučeno používat pouze oficiální nabíječku a kabeláž.

Zdroje: androidcentral.com, androidauthority.com, businesskorea.co.kr, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)