Samsung představil telefon s obří baterií, 90Hz displejem a 50Mpx fotoaparátem

galaxy m14 5g

Společnost Samsung právě představila nástupce loňského modelu Galaxy M13 5G, který se na náš trh dostal v červenci. V tuto chvíli je k dispozici na Ukrajině, ale dá se předpokládat, že se během několika týdnů dostane i na další trhy. Láká především na velkou baterii, ale také slušný displej a přívětivou cenu.

Samsung Galaxy M14 5G disponuje 6,6palcovým LCD panelem s Full HD+ rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. V kapkovitém výřezu se nachází 13Mpx selfie fotoaparát, na zadní straně se pak nachází hlavní 50Mpx senzor spolu se dvěma 2Mpx fotoaparáty – hloubkovým a makro.

O výkon se zde stará čipset Exynos 1330, tedy horká novinka, kterou jihokorejská firma představila teprve na konci února. Je postavený na 5nm technologii a disponuje osmi jádry. Dopomáhají mu 4 GB RAM a 64/128GB úložiště, které můžete rozšířit díky slotu na microSD karty. Jednou z předností telefonu je bezesporu baterie, respektive její kapacita, která činí 6000 mAh. Podporuje 15W nabíjení, avšak výrobce neuvedl žádná čísla z praxe. Telefon bude k dispozici ve tmavě a světle modré a stříbrné. Základní model začíná na v přepočtu asi 5 000 korunách.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám zamlouvá nový Samsung Galaxy M14 5G?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)