Samsung Galaxy J5 (2017) dostává Android 9

samsung galaxy j5 2017 android 9 aktualizace

Samsung pro své telefony nižší střední třídy Galaxy J5 a J5 Pro z roku 2017 dostanou brzy aktualizaci na nejnovější Android 9.0 Pie. První uživatelé hlásí příchod nejnovějšího systému na své telefony v USA a další přibývají.

Poslední aktualizaci pro tyto telefony Samsung uvolnil v srpnu minulého roku, kdy obdržely Android 8.1 Oreo. Jedná se o telefony pro všechny trhy, tedy SM-J530F / DS (globální verze), SM-J530FM / DS (verze UAE) a SM-J530Y / G / GM / YM / DS (malajská verze).

samsung galaxy j5 2017 android 9

Android 9.0 Pie je podstatná aktualizace pro každý telefon, avšak pro Samsung zařízení to platí dvojnásob. Přináší totiž kompletní upravenou verzi uživatelského rozhraní a spoustu nových funkcí. Aktualizace na tyto telefony je tak trochu překvapením, jelikož se jedná o dva roky staré telefony. Navíc s ne úplně nejvýkonnějším hardwarem. Doručil tak to, co sliboval v prosinci, kdy zveřejnil kompletní seznam mobilů, na které bude možné aktualizovat Android 9.0 Pie. Samsung si tak za tuto aktualizaci zaslouží odměnu a doufáme, že bude své telefony nižší střední třídy aktualizovat i nadále.

Vypustí Samsung Android 9 i pro váš mobil?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)