Samsung představil svůj první Android Go telefon Galaxy J2 Core

samsung galaxy j2 core predstaveni

Po mnoha únicích a spekulacích, se včera večer konečně představil první Android Go telefon od Samsungu. Nazývá se Galaxy J2 Core a má vše, co jsme od něj očekávali. V první řadě je to samozřejmě speciální verze Androidu, která je určena pro méně výkonná zařízení. Oproti jiným Android Go telefonům je tu rozdíl v tom, že Galaxy J2 Core má i nadstavbu Samsungu a s tím několik vylepšení.

Samsung Galaxy J2 Core je založen na Android 8.1 Oreo Go Edition

Tento telefon není určen pro žádné náročné hraní her jako Fortnite, naopak je určen lidem, kteří od chytrého telefonu neočekávají tolik. Chtějí hlavně volání, SMS, internet a pár aplikací. Z pohledu specifikací to nevypadá moc dobře oproti konkurenci s klasickým Androidem.

V tom je ale celé plus Android Go, tento systém dokáže fungovat na nevýkonných telefonech. Výrobci tak díky tomu můžou jít s cenou telefonu dolů a nemusí se obávat toho, že by se nějak extra zpomalil systém. Novinka od Samsungu má čipset Exynos 7570, který doplní 1GB RAM a 16GB vnitřní paměti. Displej s velikostí 5 palců, který má rozlišení 960 x 540 pixelů. Baterie má kapacitu 2 600 mAh.

Samsung-Galaxy-J2-Core-barvy

Zadní fotoaparát má 8 MPx a světelnost F/2,2, přední selfie kamera má stejnou clonu, ale pouze 5 MPx. Od dnešního dne se začíná prodávat v Indii a Malajsii, Samsung už ale prozradil, že zanedlouho se rozšíří tento telefon i do dalších zemí. Cena ještě nebyla zveřejněna.

Jak se vám líbí první Android Go telefon od Samsungu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)