Menu

Samsung představil svůj první Android Go telefon Galaxy J2 Core

Po mnoha únicích a spekulacích, se včera večer konečně představil první Android Go telefon od Samsungu. Nazývá se Galaxy J2 Core a má vše, co jsme od něj očekávali. V první řadě je to samozřejmě speciální verze Androidu, která je určena pro méně výkonná zařízení. Oproti jiným Android Go telefonům je tu rozdíl v tom, že Galaxy J2 Core má i nadstavbu Samsungu a s tím několik vylepšení.

Samsung Galaxy J2 Core je založen na Android 8.1 Oreo Go Edition

Tento telefon není určen pro žádné náročné hraní her jako Fortnite, naopak je určen lidem, kteří od chytrého telefonu neočekávají tolik. Chtějí hlavně volání, SMS, internet a pár aplikací. Z pohledu specifikací to nevypadá moc dobře oproti konkurenci s klasickým Androidem.

V tom je ale celé plus Android Go, tento systém dokáže fungovat na nevýkonných telefonech. Výrobci tak díky tomu můžou jít s cenou telefonu dolů a nemusí se obávat toho, že by se nějak extra zpomalil systém. Novinka od Samsungu má čipset Exynos 7570, který doplní 1GB RAM a 16GB vnitřní paměti. Displej s velikostí 5 palců, který má rozlišení 960 x 540 pixelů. Baterie má kapacitu 2 600 mAh.

Samsung-Galaxy-J2-Core-barvy

Zadní fotoaparát má 8 MPx a světelnost F/2,2, přední selfie kamera má stejnou clonu, ale pouze 5 MPx. Od dnešního dne se začíná prodávat v Indii a Malajsii, Samsung už ale prozradil, že zanedlouho se rozšíří tento telefon i do dalších zemí. Cena ještě nebyla zveřejněna.

Jak se vám líbí první Android Go telefon od Samsungu?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 15

24.8.2018 12:01

Až na ten Android mi tento telefon připomíná starou S3 Neo. Nevím, nevím zda by nebylo rozumnější než vyvíjet nový telefon, oprášit S3 a dát tam Android Go. S3 nebyl špatný telefon, měl velmi slušný fotoaparát, paměť 1,5 GB a 16 GB ostatní paměti s možností rozšířit paměť o kartu až 64 GB. Ani s výdrží na tom nebyl doslova špatně. Mám jej dodnes jako záložní telefon k S8.

RSS (komentáře k článku)