TOPlist

Ideální k Samsung mobilu. Notebooky Galaxy Book4 Edge míří do Evropy, mají skvělou výdrž baterie a nádherný OLED displej

Galaxy book4 edge pro
  • Kromě laptopu Vivobook S 15 míří dnes do prodeje také Galaxy Book4 Edge od Samsungu
  • Pyšní se OLED displejem, skvělou výdrží baterie i velkým trackpadem
  • Základní varianta vychází v Evropě na nemalých 1 699 euro (asi 42 200 Kč)

V květnu letošního roku Samsung představil nový notebook Galaxy Book4 Edge, který je prvním jihokorejským laptopem vybaveným čipsetem Qualcomm Snapdragon X Elite. Tento notebook je nyní k dispozici na hlavních světových trzích, včetně některých evropských zemí. Česká republika ale bohužel opět chybí, budete si jej muset objednat z Německa či jiných zemí, avšak je potřeba počítat s jiným layoutem klávesnice. Svůj laptop s tímto čipem mimochodem na českém trhu představil Asus.

Galaxy Book4 Edge je vybaven 14palcovým Dynamic AMOLED displejem s rozlišením QHD+ (2 880 x 1 800 pixelů), obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 500 nitů. Displej také podporuje HDR10+, větší 16palcová verze, nazvaná Galaxy Book4 Edge Pro, sdílí stejné specifikace displeje.

samsung galaxy book4 edge displej

Notebook využívá procesor Snapdragon X Elite, který je k dispozici ve dvou variantách: 3,4 GHz pro menší model a 3,8 GHz pro větší model. Oba mají 16 GB RAM a 512GB/1TB SSD úložiště. Konektivita zahrnuje HDMI 2.1, dva porty USB 4.0 typu C (Thunderbolt 3) a 3,5mm audio jack. 14palcový model má 55,9Wh baterii, která vydrží až 18 hodin, zatímco 16palcová verze je vybavena 61,8Wh baterií s výdrží až 21 hodin. Tyto hodnoty ale bude muset samozřejmě prověřit až praxe, ačkoliv první testy konkurenčního Asusu ukazují, že by nemusely být daleko od pravdy.

Oba modely jsou vybaveny podsvícenou klávesnicí, velkým trackpadem Windows Precision a webovou kamerou s rozlišením Full HD. Podporují také Bluetooth 5.3, Wi-Fi 7 a pyšní se čtveřicí reproduktorů AKG.

Galaxy Book 4 Edge je vybaven výkonným NPU Snapdragon X Elite s výkonem 45 TOPS, který umožňuje několik funkcí umělé inteligence i bez připojení k internetu. Patří mezi ně například Live Captions, které dokážou přepisovat a překládat jazyk ve více než 40 jazycích v reálném čase během videohovorů nebo tvořit obrázky prostřednictvím aplikace Cocreator.

Samsung Book 4 Edge Unboxing and First Impressions

Samsung Book 4 Edge Unboxing and First Impressions

Uživatelé mohou pomocí aplikace Phone Link snadno přenášet soubory mezi Galaxy Book4 Edge a svými smartphony nebo tablety Galaxy. Notebook lze také použít k volání, zasílání zpráv a přehrávání hudby. Díky funkci automatického přepínání, se sluchátka Galaxy Buds automaticky přepínají mezi telefonem a notebookem. Další zajímavou funkcí je možnost použití telefonu Galaxy jako webové kamery. Je vidět, že ekosystém Galaxy, respektive Androidu a Windows se čím dál více podobá tomu jablečnému. Většina funkcí, která byla ještě před pár lety na Windows naprosto nepředstavitelná, nyní funguje naprosto bez problémů.

Společnost Microsoft nedávno představila novou certifikaci Copilot+ PC, která zvýrazňuje notebooky s vestavěným hardwarem pro umělou inteligenci. Tu samozřejmě splňuje i nová řada jihokorejských notebooků.

Notebook Galaxy Book 4 Edge lze nyní zakoupit v Evropě, jeho cena začíná na 1 699 eurech (přes 42 tisíc korun). Tyto ceny platí pro 14palcovou verzi s 16 GB RAM a 512GB úložištěm. Za větší, 16palcovou verzi s 1TB úložištěm zaplatí zákazníci 2 099 eur (přes 52 tisíc korun).

Jak se vám líbí nový Galaxy Book4 Edge?

Zdroj: Samsung

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)