Samsung brzy představí výkonné notebooky řady Galaxy Book 4. Na co se můžeme těšit?

samsung galaxy book 3
  • Řada Samsung Galaxy Book 4 bude uvedena z kraje příštího roku
  • Dostane procesory Intel Raptor Lake a Meteor Lake
  • Dražší modely se pochlubí AMOLED panely s vysokým rozlišením

Možná to nevíte, ale Samsung mimo telefonů, tabletů a hodinek vyrábí také skvělé notebooky. Když se naskytne příležitost si je osahat, jsem z nich vždycky nadšený. Bohužel je v České republice oficiálně neprodává a tak je v případě zájmu potřeba si udělat výlet třeba do Německa. Nyní unikly specifikace všech laptopů, takže si o nich můžeme udělat alespoň nějakou představu.

Řada Samsung Galaxy Book 4 bude podle všeho zahrnovat šest modelů – Galaxy Book 4, Galaxy Book 4 360, Galaxy Book 4 Pro, Galaxy Book 4 Pro 360 a Galaxy Book 4 Ultra. Všechny mají být uvedeny s procesory Intel, konkrétně generace Raptor Lake a Meteor Lake. První dva zmíněné modely mají dostat procesor Core 5 120U, poslední čtyři pak Core Ultra 7 155U.

samsung galaxy book 4 pro certifikace

Co se týče displejů, základní Galaxy Book 4 a Galaxy Book 4 360 dostanou 15,6″ LED panel s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, ty další nabídnou 16″ AMOLED panel o rozlišení 2880 x 1800 pixelů. Už z těchto specifikací je jasné, že půjde o prémiové laptopy, ale cena těch základních nebude nikterak hrozivá. Například na Amazonu se dá nyní pořídit Galaxy Book 3 360 za 858 eur (asi 21 tisíc korun).

Všechny budou mít pochopitelně Windows 11, k představení by mohlo dojít na začátku roku 2024, což by dávalo smysl. Aktuální generace byla totiž rovněž představena z kraje roku 2023.

Jak se vám líbí notebooky od Samsungu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)