Tajemný sourozenec. Společně s Galaxy A55 se na certifikaci objevil ještě jeden telefon

samsung galaxy a54
  • Samsung Galaxy A55 se objevil na certifikaci TENAA
  • Společně s ním se objevil také záhadný model Galaxy C55
  • Oba telefony se představí co nevidět

Fakt, že Samsung připravuje model Galaxy A55 snad nikoho nepřekvapí. Telefon se v minulosti objevil hned v několika renderech a dokonce i v benchmarku Geekbench. Dalo by se předpokládat, že jej jihokorejská firma představí už v březnu, nyní se objevil na certifikaci TENAA společně s dalším modelem, o němž jsme až doposud nevěděli.

Galaxy A55 má modelové označení SM-A5560, vedle něj se však objevil také model SM-C5560, který bude prodávaný jako Galaxy C55, případně Galaxy Y55. Nepůjde přitom o shodné telefony, zatímco A55 dostane 6,4″ displej, C55 se pochlubí větším 6,67″ panelem. Telefon by měl výbavou zapadat někam mezi A35 a A55. Je však otázkou, zda jej Samsung nepřipravuje pouze pro vybrané trhy, třeba pro indický a africký. Víme pouze to, že dostane 5000mAh baterii a soustavu snímačů ve formaci 50 + 8 + 2 MP.

Vzhled obou telefonů je takřka totožný, až na nový designový prvek zvaný Key Island (vyvýšený boční rámeček, na němž jsou umístěna tlačítka hlasitosti). Ten se poprvé objevil u již představených telefonů Galaxy A15 a Galaxy A25 a podle snímků na TENAA dostane nový prvek pouze Galaxy A55.

Certifikace TENAA je jednou z posledních, kterou telefony procházejí než se oficiálně představí. Příchod obou modelů je tedy na spadnutí.

Těšíte se na novou střední třídu od Samsungu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)