Samsung Galaxy A35 v testu GeekBench. Jak si vedl?

Samsung Galaxy A35
  • Samsung Galaxy A35 doplní letošní portfolio společnosti Samsung
  • Proti předchůdci nabídne lepší fotoaparát a modernější procesor
  • Nárůst výkonu nečekejte, Geekbench skóre je trochu zklamáním

Od představení řady Samsung Galaxy S24 nás už dělá jen hodiny a brzy se dozvíme, jak budou vypadat první tři vlajkové lodě společnosti Samsung pro rok 2024. Korejský gigant byl po mnoha letech sesazen z pozice největšího výrobce mobilních telefonů, tuto pozici zaujal Apple a uvidíme, jak se situace vyvine v letošním roce.

Samsung ale nemůže spoléhat jen na drahé a skvěle vybavené mobilní telefony, mnohem větší význam v celkovém objemu prodejů hrají levnější stroje. Už několikrát jsme psali o modelu Galaxy A55, tentokráte se podíváme na levnější Samsung Galaxy A35.

Samsung Galaxy A35

Ten se objevil v testu Geekbench a dosáhl na skóre 697 respektive 2332 bodů. Samsung Galaxy A35 má být poháněný procesorem Exynos 1380 a pro připomenutí můžeme uvést, že současný Samsung Galaxy A34 spoléhá na procesor Mediatek Dimensity 1080. Ten má téměř identický výkon, nicméně je vyráběný 6nm technologií, zatímco Exynos 1380 sází na 5nm proces.

Samsung Galaxy A35 vsadí na elegantní vzhled

Očekávané rozměry novinky jsou 161,6 x 77,9 x 8,2 milimetrů, design se od stávajících telefonů Samsung odlišuje jen minimálně. Myslím si, že Samsung ani v tomto směru nepotřebuje experimentovat, stávající vzhled se osvědčil. Telefony střední třídy budou v roce 2024 opět o kus lepší, novinky od Samsungu se jistě budou pyšnit výbornou podporou, chybět nemá lepší fotoaparát a možná se dočkáme kovového rámečku.

Ale konkurence nebude chtít dát svou kůži lacino… Současně platí, že Samsung se bude chtít hned v letošním roce vrátit na pozici největšího výrobce mobilních telefonů. Samsung Galaxy A35 by mu v tom mohl pomocí. Speciálně pokud nabídne jistotu několika aktualizací operačního systému Android a rozumnou cenu.

Máte rádi áčkové telefony od Samsungu?

Zdroj: gsmarena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)