Nástupce bestselleru se blíží! Utajovaný Samsung Galaxy A35 dostane slušné parametry

galaxy a35 5g
  • Samsung Galaxy A35 5G se blíží, k jeho představení dojde nejspíš v březnu
  • Certifikace Bluetooth SIG prozradila přítomnost Bluetooth 5.3
  • Už nějakou dobu známe i další parametry včetně čipu a displeje

Samsung Galaxy A34 5G patří (nejen) v České republice k velmi oblíbeným telefonům a jde o jeden z vůbec nejprodávanějších jihokorejských mobilů. Není se moc čemu divit, mezera mezi Galaxy A3x a Galaxy A5x se minulý rok hodně zúžila, za cenu pod 7 tisíc dostanete kvalitní zpracování, skvělý displej, ucházející foťáky a dlouhou softwarovou podporu. Nástupce na sebe ale nenechá dlouho čekat, Galaxy A35 byla nyní spatřena na jedné z certifikací, což značí brzké představení.

Samsung Galaxy A35 5G prošel certifikací Bluetooth SIG. Jde o jednu z vůbec posledních certifikací, kterou telefony procházejí před oficiálním uvedením. O telefonu jsme vás informovali v minulosti už mnohokrát, unikly například detailní rendery, ale i specifikace. Z této certifikace víme, že bude telefon vybaven Bluetooth 5.3, samozřejmostí je podpora 5G sítí nebo 25W kabelového nabíjení.

bluetooth sig galaxy a34

Benchmark Geekbench 6 nám prozradil také čipset, kterým bude Exynos 1380. Ten nahradí současný Dimensity 1080 od MediaTeku, který se nachází v letošní Galaxy A54. S výkonem nebude problém, avšak když si vezmete, jak skvěle běžel právě čip Dimensity v Galaxy A34, mám obavu, aby nešlo mezigeneračně o zhoršení. Ne ve výkonu, ale v uživatelském zážitku. V dobové recenzi Galaxy A54 popisuji, jak se telefon seká a není příliš dobře odladěný. Snad se jihokorejské firmě podařilo svůj čip konečně zlepšit.

samsung galaxy a34 rendery

Z dalších specifikací stojí za zmínku 6,6palcový AMOLED panel s Full HD+ rozlišení a 120Hz obnovovací frekvencí, 50MP hlavní snímač nebo 5000mAh baterie. Zatím není jasné, kdy Samsung svou novinku ukáže, ale tipuji, že se tak stane v březnu.

Koupili byste si střední třídu od Samsungu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)