Unikají (skoro) kompletní specifikace obou variant Galaxy A15! 5G verze dostane nepříliš známý čip

galaxy a15
  • Samsung neuhlídal informace o chystaných telefonech Galaxy A15
  • 5G varianta přijde s nepříliš známým čipsetem
  • U obou variant se prý dočkáme OLED displejů 

Samsung se chystá pořádně šlápnout do kategorie telefonů nižší střední třídy. Teprve včera nám ukázal telefony Galaxy A05 a Galaxy A05s a nyní se soustředí (mimo vlajek řady Galaxy S24) na mobily Galaxy A15 4G a Galaxy A15 5G. O nich už jsme slyšeli poměrně dost informací, ale nyní unikají takřka kompletní specifikace.

V Evropě se budou podle očekávání prodávat oba dva modely, tedy jak LTE, tak 5G varianta. Levnější model dostane do vínku čipset MediaTek Helio G99, dražší se pak pochlubí Dimensity 6100+, který zatím netiká v příliš velkém množství telefonů. Jde o poměrně nový 6nm čip, který v AnTuTu dosahuje na skóre okolo 400 000 bodů. Oba čipy budou spárovány se 4/6 GB RAM.

Počítat můžeme také s 64/128GB pamětí s podporou microSD karet, 5000mAh baterií s podporou 25W nabíjení a 50Mpx fotoaparátem s podporou 10x digitálního zoomu. Nedávno se navíc objevily informace o displeji. Jihokorejská firma má u obou modelů vsadit na OLED, což by byl opravdu solidní upgrade. Dosavadní modely Galaxy A14 totiž používají LCD displeje.

Jak se těšíte na levné telefony od Samsungu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)