TOPlist

Nový Samsung s vyměnitelnou baterií má být nejlevnější Galaxy letoška

Samsung Galaxy A01e vyměnitelná baterie

Na konci května jsme vám přinesli zprávu o tom, že se možná jihokorejský Samsung chystá vrátit k vyměnitelným bateriím v mobilech. Nebo alespoň v některých z nich. Důkazem měla být fotografie baterie. V tento moment můžeme začít spojovat její dříve zveřejněnou fotografii s konkrétním telefonem, který se objevil v databázi nástroje Geekbench. Jeho modelové označení SM-A013F bylo právě i na dříve odtajněné baterii. Potvrzují se dřívější odhady, že půjde o velmi levný mobil. Podle odhadů by mělo jít o model Samsung Galaxy A01e, jehož zajímavým parametrem bude nejen zmíněná vyměnitelná baterie, ale také velmi nízká cena. Vlastně by mělo jít o úplně nejlevnější Galaxy telefon letošního roku.

Samsung Galaxy A01e vyměnitelná baterie Geekbench screen

Nízká cena se dá odvodit od dalších parametrů, které zápis v Geekbench odhalil. Telefon má mít například čipset MediaTek MT6739, který patří k podprůměru a je skoro tři roky starý. Operační paměť telefonu má kapacitu jeden gigabajt, což je pro dnešní dobu také velmi nízká hodnota. Vyměnitelná baterie tedy pravděpodobně bude u Samsung Galaxy A01e nejzajímavější položkou specifikací. Uvidíme, jestli bude tento aspekt nějak prospěšný při prodejnosti. Minimálně fanouškům dlouhé využitelnosti a snadné opravitelnosti elektroniky a také EU to radost udělá. Samsung si možná chystá půdu pro další zavádění vyměnitelných baterií, které může přijít.

Očekáváte masivní nástup vyměnitelných baterií?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)