Samsung představil Exynos 990. Srdce Galaxy S11 nabídne 8K video či podporu 120 Hz displejů

samsung exynos 990

Samsung dnes představil na konferenci TechDays nový čip Exynos 990. Právě tento čip má být budoucím srdcem všech vlajkových lodí, které korejský gigant představí v příštím roce. Těšit se můžeme kromě lepšího výkonu na lepší práci s umělou inteligencí a strojovým učením, nebo podporu 120 Hz displejů.

Nový Exynos 990 má být až o 20 % rychlejší a úspornější, než jeho předchůdci Exynos 9820 a Exynos 9825. Disponuje hned osmi jádry, přičemž nabídne dvě extrémně výkonná jádra Cortex A76, čtyři úsporná jádra Cortex-A55 a dvě vlastní jádra Exynos M5. Samsung neodhalil přesnou frekvenci, na které budou jednotlivá jádra tikat a je dost pravděpodobné, že se hodnota bude lišit v závislosti na daném telefonu.

Exynos 990 disponuje novým grafickým čipem Mali-G77 MP11, který podporuje displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz. Nechybí ani podpora nových LPDDR5 pamětí a těch nejlepších fotoaparátů. Bavíme se zde především o 108 megapixelovém snímači, který Samsung vyvinul spolu s Xiaomi. Nově bude možné také podporovat 8K video při 30 FPS, na kterém pravděpodobně pracují také tyto dvě společnosti dohromady. Nový čip bude nabízen ve variantě LTE či 5G v závislosti na jednotlivých trzích.

Co říkáte na nový Exynos 990?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)