Samsung představil nový Exynos 9820: Co dokáže nový čipset pro Galaxy S10?

samsung cipset exynos 9820

Samsung odhalil nový čipset Exynos 9820, který bude v příštím roce pohánět vlajkové modely jako je Samsung Galaxy S10, Galaxy Note 10 a pravděpodobně i ohebný telefon od Samsungu. Novinka se zaměřuje hlavně na umělou inteligenci. Podobně jako Kirin 980, i tento čipset je vybaven neurální procesorovou jednotkou (NPU).

Čipset Samsung Exynos 9820 je vyroben 8nm technologií

Díky implementaci NPU zvládne nový čipset úkoly spojené s umělou inteligencí mnohem efektivněji a rychleji. Zatímco konkurence již vyrábí čipsety s 7nm technologií, u Samsungu vidíme 8 nm architekturu. To ve zkratce znamená, že nový čipset může být větším žroutem baterie. Zajímavé je to, že Samsung nedávno zahájil 7nm čipu. Technologii ale pravděpodobně nestihli připravit tak rychle, aby stihla vydání v Galaxy S10.

samsung exynos 9820

Spekuluje se nad tím, že 7nm Exynos čipset uvidíme později v příštím roce, jakmile vyjde 5G verze Galaxy S10. A jak je na tom výkon nového čipsetu? Ve srovnání s Exynos 9810 je novinka v Single Core o 15 procent výkonnější a v Multi-Core až o 20 procent výkonnější. Zároveň si má brát o 40 procent méně energie z baterie telefonu. Nový grafický čip Mali-G76 MP12 by měl přinést zvýšení výkonu o 40 procent a snížení energie o 35 procent. V neposlední řadě zmíníme to, že Exynos 9820 podporuje až 5 fotoaparátů, dokáže nahrávat videa v 8K rozlišení.

Těšíte se na telefony s čipsetem Samsung Exynos 9820?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)