Menu

Samsung chystá vlastní webový prohlížeč

Ačkoli webových prohlížečů je v Obchodě Play nespočet (pět jsme si jich představili v rámci cyklu SvětAndroida doporučuje a dalších pět doplnili naši čtenáři v pokračování), pravděpodobně budeme muset v dohledné době počítat s dalším hráčem. Stát za ním přitom nemá nikdo menší, než jihokorejský Samsung. Vyplývá to z informací korejského serveru Electronic Times, od kterého zprávu postupně převzala další média.

Co tedy v tuto chvíli víme? Prohlížeč v režii Samsungu by měl být založen na open-sourcovém jádře WebKit. To je v segmentu browserů běžná praxe – na WebKitu je postaveno například Chrome (mobilní i desktopové) nebo Safari od Applu, ale i mnohé další aplikace. Od července 2012 jsou dle dat StatCounteru prohlížeče s WebKitem nejpoužívanější s více než 40% podílem na trhu, čili v tomto ohledu korejci vsadili na správnou kartu.

Očekává se, že prohlížeč od Samsungu se stane součástí nadstavby TouchWiz, kde pravděpodobně nahradí výchozí systémovou aplikaci, a že ho Samsung bude instalovat do všech svých zařízení. Stane se tak, vedle kalendáře, e-mailového klienta či aplikace pro textové zprávy, dalším prvkem, kterým se Samsung odliší od konkurence. Je samozřejmě otázkou, zda jsou tyto proprietární modifikované aplikace spíše ku prospěchu, nebo naopak. O tom ale v konečném důsledku nemůže rozhodnout nikdo jiný než koncový uživatel. Na rozdíl od většiny ostatních systémových aplikací, které Samsung přizpůsobil svému obrazu, není problém stáhnout z Obchodu Play alternativní prohlížeč – třeba Chrome, Operu, Firefox, nebo jakýkoli jiný.

Otázkou je, zda Samsung poskytne svůj prohlížeč nejen svým zákazníkům, nebo všem – například běžnou cestou v Obchodě Play.

Jaký prohlížeč používáte na svém telefonu, a proč? Jaké vlastnosti by podle vás neměly chybět v ideálním mobilním prohlížeči, a čím by vás Samsung přesvědčil k přechodu na jeho aplikaci? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: phoneArena, BGR, CNET.uk, SamMobile a Electonic Times.

 

Komentáře

Kazan

Kazan

25.9.2012 17:39

pouzivam ten vestavenej v androidu protoze jako jedinej jeste umi na JB FP :(

Pascal

Pascal

25.9.2012 20:28

Naco? Neni ich dost, aj tak sa vzdy vratim k opere, jediny prehliadac, kde pri zoomovani sa nic nezaostruje a podobne, hned to je ostre.

Super

Super

25.9.2012 20:48

Kdyby mel nejake nove funkce, tak by to mohlo byt fajn.Uz se tesim

Crozz

Crozz

25.9.2012 22:20

Opera Mobile, protože je nejlepší, za to Chrome oproti desktopu je průser…

Kazan

Kazan

25.9.2012 23:05

no nevim jak vy ale me se opera pekne skube zoomovani to same na JB peknej shit a neumi to FP

locomachine

locomachine

25.9.2012 23:08

Opera mini pro běžné pročítání, Dolphin když se chci potěšit plným webem, nebo když potřebuju něco stáhnout. Příjemně mně překvapil Boat, je opravdu rychlej.

Marsec

Marsec

26.9.2012 15:12

Dolphin browser mi přijde nejpohodlnější.

albion66

albion66

29.9.2012 6:10

Za me dolphin mini. Opera neni zla, ovsem pres 20 Mb to je docela sila. Nativni taky staci. Nicmene ja potrebuji funkci “exit”.

RSS (komentáře k článku)