Menu

Čtenáři doporučují: Webové prohlížeče

Před čtrnácti dny jsme spustili nový formát původního “SvětAndroida doporučuje,” kdy jednou za dva týdny vydáváme tipy od našich redaktorů, za další dva týdny pak doporučení na totéž téma od čtenářů. Druhé kolo patřilo webovým prohlížečům. Zatímco redaktoři doporučili Operu Mobile, Boat Browser Mini, Dolphin Browser HD, Miren Browser a Operu Mini, čtenáři přidali pět dalších alternativ. Pojďme se na ně tedy podívat.

Skyfire Browser (beta)

Skyfire Browser je sice, soudě dle titulku v Android Marketu, ve fázi betaverze, přesto si získal zjevně nejvíce zastánců v řadách našich hlasujících. Jeho největší výhodou proti konkurenci je podpora Flashe, která údajně funguje i na starších zařízeních s Androidem 2.1. To ostatně potvrzuje i čtenář s nickem tomren30, který svou nominaci zdůvodňuje: “Myslím, že pro nás, kteří stále mají Android 2.1, je Skyfire jediné východisko, pokud chcete zobrazení Flashe (pouze u některých stránek). Nepatří mezi nejrychlejší, ale pro svou popsanou výhodu je pro mě vyhovující.” To ostatně potvrdil i ADIO45.

Crater018 doporučuje Skyfire z jiného důvodu: “Například Dolphin Browser HD zobrazuje stránku SvětAndroida.cz jako RRS, bez obrázků. To mi nevyhovuje, proto jsem hledal řešení a našel u Skyfire. Stránky zobrazuje stejně jako prohlížeč v PC.” Zde možná jen doplníme, že některé prohlížeče (například Opera) umí taktéž volit mezi tzv. “mobilním” a “normálním” zobrazením.

Autoři programu na oficiální stránce poutají především na propojení s Facebookem a rychlejší přístup k některým jeho funkcím.

Skyfire Browser
Skyfire Browser

 

Skyfire Browser (beta)
Skyfire
Verze4.1.0 (30. 6. 2011)
Velikost1,6 MB
2.0+


Zdarma

Firefox

Na to, že finální verze Firefoxu pro Android přišla teprve v koncem loňského roku, dokázala o svých kvalitách přesvědčit poměrně dost uživatelů (podle Android Marketu 1 – 5 milionu instalací). Zatímco uživatelé Skyfire oceňovali především Flash, obhájci Firefoxu zdůrazňují synchronizaci s desktopovou verzí prohlížeče od Mozilly. Je pravda, že právě absence jakékoli synchronizace výchozího Android prohlížeče s Chrome je nejen pro nás nepochopitelným hendikepem.

dEvilPS3 jako nejzásadnější klady uvádí: “Synchronizace s desktop verzí, doplňky (adblock, personas atd).” a poznamenává: “Ačkoliv většina na Firefox nadává, že je pomalý atp., já jsem spokojený, nepřijde mi že by se od jiných výrazně lišil.” Že na tom mobilní Firefox nebude s rychlostí zase tak špatně, potvrzuje i čtenář vystupující pod přezdívkou Ajax, který právě rychlost uvedl jako první důvod, proč tento prohlížeč používá. Ve shodě s předchozím chválí doplňky (adBlock), synchronizaci a “dokonalé uživatelské rozhraní.”

V podstatě ty samé vlastnosti uvádí také autoři Firefoxu: “S Firefoxem pro Android můžete synchronizovat svou historii, záložky, panely a hesla mezi všemi svými počítači a mobilními zařízeními. Objevujte a instalujte doplňky přímo ze svého telefonu či tabletu a přizpůsobte si svůj prohlížeč do podoby, kterou chcete.”

Firefox
Firefox

 

Firefox
Mozilla
Verze5.0 (21. 6. 2011)
Velikost14 MB
2.0+


Zdarma

Puffin Web Browser

Puffin se od všech dosud (i v minulém díle) zmíněných prohlížečů liší jednou zásadní věcí: je placený. Naštěstí je jeho cena zcela symbolická – činí 0,99 dolarů, tedy v přepočtu necelých 17 Kč. Tento browser doporučuje Crusy slovy: “Dobrý prohlížeč který zvládá Flash, rychlost OK, cena… no nekupte to.. :-) K dokonalosti chybí pouze vylepšit video a počeštit ;-)”

Autoři Puffinu pak jako hlavní přednosti vyzdvihují rychlost, podporu Flashe, schopnost práce s více panely, blokování vyskakujících oken, či integraci s Dropboxem, do kterého můžete odesílat odkazy, webové stránky, nebo obrázky.

Puffin Web Browser
Puffin Web Browser

 

Puffin Web Browser
CloudMosa Inc.
Verze1.6.2921 (5. 7. 2011)
Velikost4,9 MB
2.2+


16,63 Kč

Dolphin Browser Mini

Na Dolphin Browser přišla řeč již v nominacích redaktorů – jednalo se ale o verzi HD. Tomas celkem trefně poznamenal, že: “Většina lidí zná spíše HD verzi, která dostává časté aktualizace.” Sám ale preferuje odlehčenou variantu Mini, “protože nabízí jen to, co potřebuji a to všechno v mini prostředí, které není tak těžkopádné jako v HD verzi. K dispozici nejsou sice žádné doplňky, ale tento prohlížeč slouží jen k prohlížení stránek.” Ukazuje se tak odlišný přístup uživatelů, což platí i pro desktopy: jedni chtějí prohlížeč, který hned po instalaci umí vše, včetně práce s poštou, odběru RSS kanálů, mytí a uklízení bytu ;), zatímco druhým vyhovuje základní rámec, sloužící k prohlížení webu, do kterého si případně doinstalují jen ty funkce, které sami potřebují.

Také autoři Dolphinu Mini na prvním místě zdůrazňují rychlost a jednoduchost. Plusy Dolphinu Mini jsou dle nich rychlá odezva, obrazovka s rychlým přístupem k vybraným webům, inovativní návrh menu, inteligentní funkce zpět a vpřed a vylepšená práce s výběrem textu.

Dolphin Browser Mini
Dolphin Browser Mini

 

Dolphin Browser™ Mini
Dolphin Browser
Verze2.1.1 (19. 4. 2011)
Velikost969 kB
1.6+


Zdarma

Maxthon Mobile Browser

Maxthon je sice na Androidu ze všech jmenovaných prohlížečů tím služebně nejmladším, ostřílení internetoví mazáci si ho ale jistě budou pamatovat ještě z dob, kdy každému připojení k webu předcházelo skřípání modemu :). Maxthon tehdy řešil problém, kdy Internet Explorer otevíral pro každou stránku samostatné okno, a stal se tak postupně se rozšiřující nadstavbou. Maxthon pro PC přitom zaznamenal 550 milionů stažení, což by mohlo být dostatečnou garancí, že jeho programátoři něco umí.

dev, který Maxthon nominoval, byl ve svém zdůvodnění poměrně stručný – zmínil synchronizaci s desktopem a RSS widget. Shodl se ale s autory aplikace v tom, že jde o “Nejvychytanější prohlížeč.”

Kromě synchronizace záložek zmiňme například podporu skinů, jejichž galerie se stále rozrůstá, rychlé přepínání mezi mobilním a klasickým zobrazením, úvodní obrazovku s rychlým přístupem k vybraným webům, správce stahování, prohlížení v panelech a ovládání gesty.

Maxthon Mobile Browser
Maxthon Mobile

 

Maxthon Mobile Browser
Maxthon
Verze2.2.1 (25. 7. 2011)
Velikost2,4 MB
1.6+


Zdarma

Na závěr chceme poděkovat všem čtenářům, kteří se zapojili do hlasování a přispěli tak k rozšíření obzorů ostatních, včetně nás. Doufáme, že se ještě aktivněji zapojíte pod další téma SvětAndroida doporučuje, které vyjde 18. srpna.

 

Komentáře

Tomas

Tomas

4.8.2011 7:29

A co opera mobile a mini? vyzkousel jsem vsechny jmenovane krome maxthonu a puffinu a jsem spokojeny jen s operou.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

4.8.2011 7:39

To: Tomas
A četl jste ten článek? Alespoň první odstavec?

chal

chal

4.8.2011 8:31

@Tomas: běž za dveře a dej si facku… :)
Jinak díky za “…doporučuje”

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

4.8.2011 8:34

To: chal
Díky za “díky” :)

Cryingfreeman

Milan Menšík 0

4.8.2011 8:40

Puffin je cloudový priehladač resp. niečo na spôsob VNC. To znamená, že webová stranka sa neotvára vo vašom mobile ale na vzdialenom serveri a vám sa iba premieta obraz(čiže je možný flash na zariadeniach, ktoré by ho nezvladli). Preto taktiež chýbajú čo i len najjednoduchšie nastavenia a možnosti práce so stránkou. Stiahnuť obrázok priamo do mobilu si nemôžte, kedže tu stránku otvorenú v mobile nemáte, od toho je nutnosť dropbox, server vám doň vybraný obrázok odošle.

To len pre doplnenie.

adsamcik

adsamcik

4.8.2011 8:52

je to zajímavé, ale u mě na DHD jsem testoval snad všechny a nejrychlejší je ten základní upravený HTC, Mám custom ROM bez vizuálních změn, tak je možné, že je tento prohlížeč vylepšený, ale pro mě je opravdu nejrychlejší

marha

marha

4.8.2011 10:03

a ma niektory z tychto browserov nieco podobne ako opera mini/mobile speed dial? najlepsie synchronizovatelny s desktopom. dalej napr vlastne vyhladavace vytvorene z akehokolvek vyhl. policka priamo v ponuke vyhladavacov v opere (tiez synchnute z desktopu). toto mi dost chyba u alternativ

BlackTX

BlackTX

4.8.2011 10:04

Kdyz uz testujete na Tabletu, doporucuju misto Mathonu Mobile dat Maxthon for 10″ tablets s tabletovym/netbookovym UI.

mikis

mikis

4.8.2011 10:30

Firefox je hodně dobrý prohlížeč a synchronizace záložek s PC je výborná ale taky je to jediná aplikace která mi dokáže restartovat telefon, což mi brání ji plnohodnotně používat. Snad se to v nějaké nové verzi zlepší.

Tommy

Tommy

4.8.2011 10:39

To Crater018: u dolphinu si stačí změnit v nastavení user agent na desktop a zobrazí to normálně jako na počítači :) ;)

StealthX

StealthX

6.8.2011 16:20

Proč v seznamu chybí xSCOPE, který hravě strčí do kapsy všechny výše zmiňované prohlížeče?

Mem

Roman Nepšinský 0

6.8.2011 16:24

StealthX: Protože na něj žádný čtenář (ani ty) neupozornil. Stačí si přečíst článek

Arsi

Arsi

8.8.2011 23:49

navic u xScope nemuzes stahovat z uloz.to a czsharu protoze se nezobrazi podokna nebo stahovani proste vubec nezacne.. tohle hrave zvlada Dolphin a pro me je jasny vitez

Štěpán

Štěpán

12.8.2011 11:44

Ukazovat je na tabletu? Dobrej fail :)
A zase ta čeština…nicméně díky za článek

rybka

rybka

13.8.2011 9:10

Já osobně používám Xscope a jsem maximálně spokojen…

jm

jm

14.9.2011 1:01

na ten Dolphin HD staci stiahnut z marketu “dolphin Desktop toggle” a zmenite si sposob zobrazovania stranok na PC tot vse…

jm

jm

14.9.2011 1:06

a dolphin hd sa da este synchronizovat cez “xmarks” so zalozkami co mate v chrome/firefoxe

Láďa

Láďa

25.8.2015 18:55

Dobrý den,

Koupil jsem Alcatel onetouch Idol Alpha 6032 ve Švícarsku a bohužel nemá CZ jazyk je nějaká Appka na CZ jazyk děkuji za pomoc Láďa

RSS (komentáře k článku)